banner395
banner424

Meslek liselilere ayrıcalıklı bedelli isteği

TESK Genel Başkanı Palandöken: "Meslek liselerine bedelli askerlik sürelerinde ya da ücretinde ayrıcalık sağlanmalı. Mesleki eğitimin esnaf ve sanatkar ile iç piyasadaki önemi çok büyük"

Meslek liselilere ayrıcalıklı bedelli isteği

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, meslek liselerine bedelli askerlik sürelerinde ya da ücretinde ayrıcalık sağlanması gerektiğini ifade ederek, "Mesleki eğitimin esnaf ve sanatkar ile iç piyasadaki önemi çok büyük" dedi.

Palandöken yaptığı yazılı açıklamada, bedelli askerliğin kalıcı olmasının iş dünyası için çok önemli olduğunu belirtti.

Bedelli askerlik uygulamasının hem esnafın eleman ve çırak bulamama sorununu çözdüğünü hem de askere giderek işini kaybedecek gençlere ümit olduğunun altını çizen Palandöken, "Bedelli askerlik uygulaması için planlanan sistemin detaylarında, lise ve altı mezunları ve diğer eğitim gruplarından isteyenlere 6+6 aylık bir askerlik uygulaması mevcut. İsteyen 1 ay eğitim 5 ay da kıta görevini tamamlayarak terhis olabilecek" değerlendirmesinde bulundu.

Bu noktada meslek liselerine ayrıcalığın önem taşıdığına işaret eden Palandöken, "Meslek liselerine bedelli askerlik sürelerinde ya da ücretinde ayrıcalık sağlanmalı. Mesleki eğitimin esnaf ve sanatkar ile iç piyasadaki önemi çok büyük" ifadelerini kullandı.

(aa.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner84