MHP'li belediye 300 işçiyi ücretsiz izne çıkardı

Konya’da MHP’li Ereğli Belediyesi, çeşitli birimlerde çalışan 300’e yakın taşeron işçisini ücretsiz izne çıkardı. CHP ve İYİ Partililer karara tepki gösterdi

MHP'li belediye 300 işçiyi ücretsiz izne çıkardı

CiddiGazete- Konya’nın Ereğli ilçesinin MHP’li Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, temizlik işleri, park ve bahçeler ile fen işlerinin de aralarında olduğu birimlerde görevli 300'e yakın taşeron işçiyle kültür merkezinde basına kapalı toplantı yaptı.

Burada işçileri ücretsiz izine çıkaracağını söyleyen Oprukçu, “Yarın işe gelmeyin” ifadesini kullandı.

‘ZOR DURUMDA KALACAĞIZ’

Gazete Duvar’ın haberine göre, toplantıda konuşulanlar hakkında bilgi veren bazı işçiler beklenmedik bir durum ile karşı karşıya kaldıklarını ifade ederek, “Ramazan ayı öncesinde ücretsiz izin adı altında işten uzaklaştırılmamız bizleri derinden üzdü. Asgari ücret ile bir nebze de olsun geçinmeye çalışıyorduk. Şimdi daha da zor durumda kalacağız.

Belediye başkanımız kısa sürede tekrar alım olacağını ifade etti ancak süre vermedi. Yeniden alım olursa bütün işçiler ile tek tek görüşeceğini söyledi.

Whatsapp’tan şahsımıza bilgi verileceği belirtildi. Alınan bu kararla adeta yıkıldık, tekrar alım olmasını bekliyoruz” diye konuştular.

CHP VE İYİ PARTİ’DEN TEPKİ

Konya’nın en büyük ilçesi olan Ereğli’de işçilerin ücretsiz izne çıkarılmasına ilçedeki muhalefet partilerinin temsilcileri tepki gösterdi.

Uygulamayı ‘skandal’ olarak niteleyen CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, “Huzur şehri Ereğli’yi inşa etmeye geliyoruz sloganı ile göreve gelenler başta kendi personelini huzursuz etmiştir” dedi.

İYİ Parti Ereğli İlçe Başkanı Amil Acar ise, “MHP’li Belediye Başkanı şimdi de 300’e yakın belediye çalışanımızı ücretsiz izne çıkarmıştır. İşçilerin böyle bir tablo ile karşılaşmaları son derece vahim bir durumdur. Cumhur İttifakı partilerinden ses çıkmaması ve belediye başkanının sorumsuz davranışları halkımızın sabrını taşırmıştır” diye konuştu.

MHP’li belediyeden ise henüz konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2021, 23:56
YORUM EKLE