Muharrem Sarıkaya 50 bin TL'ye uzlaştı

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, tokat attığı İHA çalışanı Ahmet Demir ile uzlaştı. Uzlaşmanın detayları ortaya çıktı

Muharrem Sarıkaya 50 bin TL'ye uzlaştı

CiddiGazete- Ahmet Demir'in Muharrem Sarıkaya ile uzlaşma yoluna gittiği ve tazminat davası kararından geri adım attığı ortaya çıktı. Uzlaşmaya dair yeni detaylar geldi.

MedyaRadar’ın haberine göre İHA çalışanı Ahmet Demir ile İhlas Holding, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak Sarıkaya'nın attığı tokada karşılık olarak maddi ve manevi tazminat davası açtı. Ancak dava açılmadan önce uzlaşmacı iki tarafı bir araya getirdi.

Gazeteci Sarıkaya, en üst sınırdan 50 bin liralık tazminatı ödemeyi kabul etti. Sarıkaya'nın tazminatı ödemeyi kabullenmesinin ardından dava, açılmadan sonuçlanmış oldu.

NE OLMUŞTU?

Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi ve Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in konuk olduğu canlı yayında ses sorununu çözmeye çalışan İHA çalışanı Ahmet Demir'e tokat atmıştı.

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından önce özür dileyen Sarıkaya, ertesi gün ise Ankara temsilciliği görevinden istifa etmişti. Fatma Şahin de tokat olayına tepkisiz kaldığı için eleştirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2022, 12:42
YORUM EKLE