Suriyeliler'e vatandaşlık müjdesi

Gençlik Festivali'nde soruları cevaplayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriyeli mültecilere vatandaşlık verilebileceğini söyledi

Suriyeliler'e vatandaşlık müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gençlik Festivali'ndeki açıklamaları, "Suriyeliler'e vatandaşlık mı verilecek?" sorularına neden oldu. Mısır Çarşısı temaslarını anlatan Erdoğan, buradaki dükkanlarda çalışan çok sayıda Suriyeli'nin olduğuna dikkati çekti. "Dükkanlarda gördüğüm Suriyeliler kaçak çalışıyor. Bunun önüne geçmek için vatandaşlık verilebilir" diyen Erdoğan, Suriyeliler'e Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı verileceğini ifade etti.

İşte Erdoğan'ın açıklamaları:

Bundan sonraki hedefimiz ne? Kararlılıkla Afrin'de duruyoruz. Önümüzde İdlib var, Tel Rıfat var, Münbiç var. Görüşmeler yapılıyor. Duma'yı falan da bu şekilde halledelim diyoruz. Bizim Suriye'nin topraklarında gözümüz yok ama Suriye halkının huzuru bizim için çok önemli. Vatandaşlığa almadığımız için kaçak çalışıyorlar. Bunlar bizim vatandaşımız olursa hiç değilse SSK'lı gibi ekmeğini de buradan kazanmış olur. Kendi kendini geçindirir hale gelir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER