65 yaş üstüne izin sinyali

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, "65 yaş ve üstü için bir esneme bekliyor musunuz" sorusuna “Artık onları mobilize etme zamanı geldi” cevabını verdi

65 yaş üstüne izin sinyali

CiddiGazete- Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, "65 yaş ve üstü için bir esneme bekliyor musunuz" sorusuna cevap verdi. Özlü, 65 yaş ve üstü vatandaşları mobilize etmenin zamanı geldiğini belirterek, "Bilim Kurulu'nda geçen toplantıda konuşulmuştu. Hafta sonu diğer insanların sokağa çıkmadığı dönemde birkaç saat dolaşmalarına izin verilecektir diye düşünüyorum ben" dedi.

Habertürk TV’de Ebru Baki’nin sunduğu Para/Gündem programına katılan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, “65 yaş ve üstü için bir esneme bekliyor musunuz? Bilim Kurulu’nun böyle bir tavsiyesi var mı” soruları üzerine şunları söyledi:

ARTIK ONLARI MOBİLİZE ETME ZAMANI

“Ben kendi adıma, böyle bir kararın doğru olacağına inandığımı söylemiştim. Büyüklerimiz çok uzun zamandır evde mahsur kaldılar. Bu hem bedensel hem de ruh sağlıkları için büyük bir risk. Artık onları mobilize etme zamanı geldi. Bunu yaparken onları korumamız gerekiyor. Bu da mümkün görünüyor.

BİRKAÇ SAAT DOLAŞMA İZNİ

Bilim Kurulu’nda geçen toplantıda bu konuşulmuştu. Büyüklerimizi riske atmadan nasıl yapabiliriz, bunun planlanması gerekiyor. Sanırım bu çalışmalar yapıldı. Şimdi, muhtemelen hafta sonunda, diğer insanların sokağa çıkmadığı dönemde 65 yaş ve üstünün belirli sınırlarla, birkaç saat dolaşmalarına izin verilecektir diye düşünüyorum ben.”

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2020, 21:35
YORUM EKLE