Acı haber: 2 şehit, 4 yaralı

Milli Savunma Bakanlığı, Gara Bölgesi'nde devam eden Pençe Kartal-2 Harekatı'nda iki askerimizin şehit olduğunu, dört askerimizin de yaralandığını açıkladı

Acı haber: 2 şehit, 4 yaralı

CiddiGazete- Milli Savunma Bakanlığı, Piyade Komando Yüzbaşı Burak Coşkun ile Muhabere Astsubay Kıdemli Çavuş Harun Turhan'ın şehit olduğunu duyurdu.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle denildi:

- Gara Bölgesinde devam eden Pençe Kartal-2 Harekatında 2 asker şehit oldu, 4 askere yaralandı.

HULUSİ AKAR MESAJ YAYIMLADI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

- Kahraman silah arkadaşlarımız, 10 Şubat 2021 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet; kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.

ŞIRNAK'TA TÖREN DÜZENLENDİ

Çatışmada şehit düşen Piyade Komando Yüzbaşı Burak Coşkun ve Astsubay Kıdemli Çavuş Harun Turhan için Şırnak'ta tören düzenlendi.

23. Piyade Tümen Komutanlığındaki törende, şehitler Coşkun ve Turhan'ın Türk Bayrağına sarılı naaşları katafalka konuldu, saygı duruşunda bulunuldu, öz geçmişleri okundu.

Okunan duaların ardından Coşkun ve Turhan'ın naaşı silah arkadaşlarının omuzlarında ambulansa taşındı.

ŞEHİTLER ANKARA'YA UĞURLANDI

Basına kapalı gerçekleştirilen törene, Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali İhsan Ersoy, 23. Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral İdris Acartürk, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ katıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2021, 00:21
YORUM EKLE