AK Partili vekil eşine kıyak atama

Milli Eğitim Bakanlığı, tartışma yaratacak bir atamaya imza attı. AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya'nın eşi Nur Özkaya, MEB'e açıktan atamayla müşavir yapıldı

AK Partili vekil eşine kıyak atama

Milli Eğitim Bakanlığı tartışma yaratacak bir atamaya imza attı. AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya'nın eşi Nur Özkaya, MEB'e açıktan atamayla müşavir yapıldı. AKP'de Kadın Kolları eski Başkan Yardımcısı da olan Nur Özkaya, 3600 ek gösterge üzerinden birinci derece Bakanlık Müşaviri olarak atandı.

AK Partili Ali Özkaya, yaptığı açıklamada atamayı savundu. Özkaya, "Bu atama normal bir şey. Eşim çocuk gelişimi bölümü mezunu. Özel rehabilitasyon merkezi yöneticisi. Hem parti de hem de cumhurbaşkanımızla yıllarca çalışmış biri. Bu konunun içinde. Sokakta olan biri değil. İşinin ehli biri. Alanı konusunda uzman. Bizim eşimiz olması vatandaş olarak hakkının savunulmasına engel değil ki" diye konuştu.

KARDEŞE DE ATAMA

AK Partili vekil eşi Nur Özkaya'nın MEB'de görevli kardeşi Osman Sağ'ın bir süre önce Çalışma Bakanlığı'na İdari Mali İşler Daire Başkanı yapıldığı da ortaya çıktı.

YORUM EKLE