Ankara'da belediyeye silahlı saldırı

Zabıta ekipleri tarafından tezgahına el konulan A.E, önce Mamak Zabıta Müdürlüğü’ne, ardından da Mamak Belediyesi Başkanlık binasına pompalı tüfekle beş el ateş açtı. Zanlı suç aletiyle birlikte gözaltına alındı

Ciddigazete
Ankara'da belediyeye silahlı saldırı

CİDDİGAZETE

Olay, saat 16.30 sıralarında Mamak'ta meydana geldi. İddiaya göre, zabıta ekipleri bir süre önce seyyar tezgah üzerinde simit satan A.E.’nin tazgahına el koyarak 100 TL ceza yazdı. A.E, tezgahını almak için Mamak Belediyesi’ne geldi. Kesilen 100 TL’lik cezayı ödemeyen A.E, tezgahını alamadan belediyeden ayrıldı. Bir süre sonra elinde pompalı tüfekle Mamak Zabıta Müdürlüğü’ne giden A.E, bağırarak etrafa rastgele ateş etmeye başladı. A.E, üç el ateş ettikten sonra olay yerinden hızla ayrılarak Mamak Belediyesi önüne gitti.

BAŞKANLIK BİNASI ÖNÜNDE 2 EL ATEŞ ETTİ

Saldırgan burada da başkanlık binası önünde havaya iki el ateş etti ve kesilen 100 TL’lik borcu ödemek istemediğini belirtti. İhbar üzerine olay yerine intikal eden polis ekipleri, şüpheli A.E.’yi elindeki pompalı tüfekle birlikte gözaltına aldı. Polis, tüfekten çıkan saçmaların Zabıta Müdürlüğü binasına isabet ettiğini ve her iki olayda da herhangi kimsenin yaralanmadığını açıkladı.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse de olay yerine gelerek konu hakkında bilgi aldı. Şüphelinin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 16:21
YORUM EKLE