Belediye başkanının testi pozitif çıktı

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın coronavirüs testi pozitif çıktı

Belediye başkanının testi pozitif çıktı

CiddiGazete- Sağlık Bakanlığı Türkiye genelinde belediye başkanlarına coronavirüs testi yapma kararı almıştı. Bu karar uyarınca geçtiğimiz cuma günü CHP’li Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’a test yapıldı.

Bozdoğan, test sonucunu pazar günü makamında çalışırken öğrendi. Başkan Bozdoğan’ın test sonucunun pozitif olduğunun öğrenilmesinin ardından makam katı giriş ve çıkışlara kapatıldı.

MAKAM KATINDA KARANTİNA

Pazar günü öğle saatlerinde makamına giderek çalışmaya başlayan Bozdoğan'a test sonucunun pozitif çıktığı bildirildi. Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine makamında karantinaya alınarak geceyi burada geçirdi. Karantina uygulanan Tarsus Belediyesi’nin makam katı giriş ve çıkışlara kapatıldı. Geceyi makamında geçiren Başkan Bozdoğan’ın 14 günlük karantina sürecini evinde tamamlayacağı öğrenildi.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Sabah saatlerinde haberi Facebook hesabından "Coronavirüs testim pozitif çıkmıştır" diyerek duyuran Tarsus Belediye Başkanı Bozdoğan açıklamasında şunları yazdı:

"Bu sürecin ciddiyetini ortaya koyabilmek adına, siz değerli kardeşlerime bu haberi birinci ağızdan vermek; salgın ciddiyetini yeniden -bu kez kendi yaşamım söz konusuyken- paylaşmak, anlatmak istedim. Covid-19 süreci henüz bitmedi.

Evlerinizden maskesiz çıkmamanızı, kendinizi, çocuklarınızı ve sevdiklerinizi etkilememenizi, ölümcül sonuçlar doğurabilecek tüm toplu yaşam faaliyetlerinden uzak durmanızı bir kez daha rica ediyorum.

Hastalığıma ilişkin karantina sürecim, bu hastalığa yakalanan tüm vatandaşlarımız gibi başlamıştır. Karantina sürecim bittiğinde, yine direkt sizlerle paylaşacağım ve yine Tarsus için çalışmaya devam edeceğim.

Sizleri; şairin de dediği gibi, ‘Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek' çalışmaya, el ele kol kola verip dayanışma göstermeye, salgına karşı olanca gücümüzle savaşmaya davet ediyorum! Dualarınızı eksik etmeyin ve sağlıcakla kalın."

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 13:01
YORUM EKLE