Bilal Erdoğan’dan manidar açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, "Sırtımızı sadece belediyelere, devlete dayayarak iş yapma hastalığına yakalanmamalıyız. Bu bir hastalık haline gelmemeli" dedi

Bilal Erdoğan’dan manidar açıklama

CİDDİGAZETE

Türkiye Gençlik STK’ları Platformu (TGSP) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, TGSP üyesi vakıf ve derneklerin ciddi mali sıkıntıları olduğunu söyledi ve “Onun için hep ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız. Sırtımızı sadece belediyelere, devlete dayayarak iş yapma hastalığına yakalanmamalıyız. Bu bir hastalık haline gelmemeli. Mümkün olduğunca kendi ayaklarımızın üzerinde duran işler yapalım” dedi.

‘VAKIFLAR MADDİ SIKINTIDA’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, dün TGSP Ege Bölgesi Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, TGSP üyesi birçok vakfın maddi sıkıntıda olduğu belirtti. Erdoğan ‘sırtımızı belediyelere ve devlete dayayarak iş yapma hastalığına yakalanmamalıyız’ derken şunları ifade etti:

‘AYAĞIMIZI YORGANIMIZA GÖRE UZATMALIYIZ’

“Dolayısıyla yurt, burs, kurs faaliyetiyle çok büyük kitlesel ulaşımları yapmak mümkün değil. Örneğin sadece örgün eğitimde üniversitelerde 5 milyon civarında öğrenciden bahsediyoruz. Bunların yaklaşık 700 bini Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında barınıyor. Bizim bütün vakıflarımızın, derneklerimizin yurtlarının kapasitesi 60 bin, taş çatlasın 65-70 bin. Dolayısıyla bütün gayretimizi, bu 60 bin kapasiteli yurtları işletmek için gösterirken 700 bin öğrencinin olduğu YURTKUR’ları tamamen ıskalamış oluyoruz.

Onun için hep ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız. Sırtımızı sadece belediyelere, devlete dayayarak iş yapma hastalığına yakalanmamalıyız. Bu bir hastalık haline gelmemeli. Mümkün olduğunca kendi ayaklarımızın üzerinde duran işler yapalım.”

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2019, 21:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER