Camide uyuyan Suriyeliyi soydular

Evsiz olduğu için camide kalan Suriye uyruklu Muhammed Halil'in, cami cemaatinin toplayıp kendisine verdiği 750 lirası, uyuduğu sırada çalındı

Camide uyuyan Suriyeliyi soydular

CiddiGazete- Gaziantep’in İslahiye ilçesinde, evsiz olduğu için camide kalan Suriye uyruklu 40 yaşındaki Muhammed Halil'in, cami cemaatinin toplayıp kendisine verdiği 750 lirası, uyuduğu sırada çalındı. Hırsızın, pantolonu jiletle keserek parayı çaldığı anlar, cami kamerasına yansıdı.

Olay, sabaha karşı Hacıali Öztürk Mahallesi'nde bulunan Dervişiye Camii'nde meydana geldi.

Suriye'nin İdlib kentinden 5 yıl önce Türkiye'ye gelen ve evi olmadığı için sürekli camide kalan Muhammed Halil'in, uyuduğu sırada saat 03.00 sıralarında camiye gelen bir kişi tarafından cebindeki 750 lirası çalındı.

Caminin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, kimliği belirlenemeyen hırsızın, etrafı kontrol ettikten sonra uyuyan Muhammed Halil'in yanına uzandığı, ardından pantolonunu jiletle keserek cebindeki paraları aldığı görüldü.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Sabah uyandığında arka cebinin yırtık ve parasının çalındığını fark eden Muhammed Halil, durumu cami görevlisi Enver Soylu'ya anlattı.

Güvenlik kamerasını inceleyen görevli, polise ihbarda bulundu.

Camiye gelen polis ekipleri, Halil'in şikayetinin ardından güvenlik kamerasından eşkali belirlenen şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

Muhammed Halil, gece camide uyuduğu sırada cami cemaatinin bayram nedeniyle kendisine verdiği 750 liranın çalındığını belirterek, "Hiç hissetmedim. Sabah elimi arka cebime attığımda fark ettim ve şikayetçi oldum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2020, 15:11
YORUM EKLE