CHP’den İnce ve Gül açıklaması

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Muharrem İnce ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili açıklamaları hakkında konuştu

CHP’den İnce ve Gül açıklaması

CiddiGazete- CHP Sözcüsü Faik Öztrak, MYK sonrası gündeme dair açıklamalarda bulunup gazetecilerin sorularını cevapladı.

Gazeteciler, Öztrak’a CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhuriyet gazetesinden İpek Özbey’e verdiği röportaj ile ilgili sorular yöneltti.

MUHARREM İNCE

Öztrak, “İlerleyen günlerde Muharrem İnce hakkında bir disiplin süreci başlatılması söz konusu olabilir mi” sorusunu şöyle cevapladı:

“Genel Başkanımızın vermiş olduğu röportajda sözleri son derece açıktır. Benim bu sözleri yorumlamam, eğip bükmem söz konusu değildir. Söylediği söz son derece açıktır. Tavsiyem bu röportajın olduğu bölümün bir kez daha okunmasıdır.

ABDULLAH GÜL

Öztrak, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun röportajında Abdullah Gül’e yönelik de bazı ifadeleri var. Bu ifadelerin ardından partinin eski ve mevcut bazı vekillerinden açıklamalar geldi. Mehmet Ali Çelebi, Haluk Pekşen, Hüsnü Bozkurt hatta Barış Yarkadaş gibi isimlerden açıklamalar geldi. Parti içerisinde bir Abdullah Gül rahatsızlığı mı var” sorusuna ise şu cevabı verdi:

“Kimse öküzün altında buzağı arayıp da kendilerine siyasi rant devşirmeye kalkmasın. Genel Başkanımızın röportajda söyledikleri çok açık, çok net. Birinci sorunun cevabını ikinci sorunun altına, ikinci sorunun cevabını başka bir sorunun altına alarak yorumlamaya kalkmak abesle iştigaldir. Genel Başkanımızın söyledikleri açıktır, merak eden varsa bu röportajı alıp okusun.”

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 04:28
YORUM EKLE