Ciddigazete'den kamuoyuna duyuru

Ciddigazete Yayın Yönetmeni İbrahim Kanbur, bebek katili Apo'nun mektubunu servis eden Anadolu Ajansı'yla olan sözleşmelerini sonlandırdıklarını açıkladı

Ciddigazete'den kamuoyuna duyuru

CİDDİGAZETE

Ciddi Gazete, Anadolu Ajansı'yla olan abonelik sözleşmesini sonlandırdı.

6 Nisan 1920 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ve tarafsızlık ilkesiyle yayın yapan Anadolu Ajansı'nın son yıllardaki partizan tutumu "Apo"nun mektubunu servis etmesiyle zirve yaptı.

İstanbul'da yarın yapılacak büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerinden iki gün önce PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın mektubunu abonelerine servis eden Anadolu Ajansı, bardağı taşırdı.

Milli konulardaki hassasiyetiyle bilinen Ciddi Gazete Yayın Yönetmeni İbrahim Kanbur, Anadolu Ajansı'yla olan abonelik sözleşmesini sonlandırdıklarını açıkladı.

İbrahim Kanbur'un yaptığı açıklama şöyle:

KAMUOYUNA DUYURU

"Bebek katili Apo'nun mektubunu abonelerine servis ederek İstanbul seçimleri öncesi bir parti lehine algı operasyonu yapmaya çalışan Anadolu Ajansı'yla olan sözleşmemizi sonlandırdık.

Atatürk'ün bu ülkeye armağan ettiği güzide bir kurumun, milli hassasiyetlerimizin karşısında faaliyet göstermesine ortak olmak istemedik.

Anadolu Ajansı'na yaptığımız ödeme miktarı kadar ücreti, öğrencilerimizin burslarına eşit oranda dağıtma kararı aldık."

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2019, 20:28
YORUM EKLE