Dalya Müslüm: Pişmanım!

Mersin'de polise teslim olan PKK/PYD elebaşı Salih Müslim'in yeğeni Dalya Mahmut Müslim, yoğun güvenlik önlemleri altında doktor kontrolüne götürüldü. Sakin olduğu gözlenen Dalya Müslim, gazetecilerin sorularını cevapsız bıraktı

Dalya Müslüm: Pişmanım!

CiddiGazete- Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki kolu PYD/YPG'nin elebaşlarından ve kırmızı kategoride arananlar listesinde yer alan Salih Müslim'in Mersin'de teslim olan 21 yaşındaki yeğeni Dalya Mahmut Müslim, yoğun güvenlik önlemleri altında sağlık raporu alınmak üzere hastaneye götürüldü.

POLİS PEŞİNE DÜŞTÜ

Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi, Türkiye'de bulunduğunu saptadığı Dalya Mahmut Müslim'i, ikna etmek için çalışmalar başlattı.

EMNİYET'E KENDİSİ GELDİ

Uzun süren çalışmaların sonuç verince yeğen Müslim, 15 Temmuz öğle saatlerinde Terörle Mücadele Şubesi'ne teslim oldu. Dalya Mahmut Müslim, emniyetteki ilk ifadesinde, PYD/YPG elebaşlarından Salih Müslim'in yeğeni olduğunu, Suriye'de faaliyet gösteren ve kırmızı kategoride aranan "Esma Samur" kod adlı terörist Gülten Altaş'ın da yakın korumalığını yaptığını belirtti.

HAMİLE OLDUĞU ÖĞRENİLDİ

Üç gündür gözaltında olan Dalya Mahmut Müslim'in, 2013'ten bu yana örgütte yaşadıklarını, Salih Müslim'i koruyan yapıyı, örgütün Avrupa'daki bağlantılarını, maddi yardımların kimden geldiği konusunda bilgiler verdiği ve hamile olduğu öğrenildi.

PİŞMAN OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Pişman olduğunu ve kendi isteğiyle teslim olmayı kabul ettiği ifade edilen Müslim, yoğun güvenlik önlemleri altında Emniyet Müdürlüğü'nden sağlık raporu alınması için Mersin Şehir Hastanesi'ne götürüldü.

HASTANEDE 10 DAKİKA KALDI

Mersin Şehir Hastanesi'nde yaklaşık yarım saat kaldıktan sonra yeniden Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen ve son derece sakin hareketleriyle dikkati çeken Dalya Mahmut Müslim, gazetecilerin sorularını cevapsız bıraktı.

YORUM EKLE