Fatma Şahin AKP'li trolleri çıldırttı!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in, CHP'li belediyelere "FETÖ ve PKK" benzetmesini kabul etmediğini söylemesi, sosyal medyayı salladı. Şahin, kısa sürede Twitter'da trend topic oldu

Twitter
Fatma Şahin AKP'li trolleri çıldırttı!

CiddiGazete- AKP'li Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'li belediyeler için "FETÖ ve PKK" benzetmesi yapmasına ilişkin, "Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Böyle bir ifadeyi doğru bulmuyorum" dedi.

Erdoğan, valiliklerle koordine olmadıklarını söylediği CHP'li belediyelerin salgına karşı yardım girişimlerine "FETÖ ve PKK" benzetmesi yaparak tepki göstermiş, "Asli işlerini yürütemeyen CHP'li belediyelerin giriştikleri bu tür faaliyetlerin amacı şov yapmaktır. Bunlar FETÖ ve PKK tarafındaki örgütler tarafından da denenmişti. Sorun ekmek dağıtmak değil, bunu şehirdeki diğer faaliyetlerle uyumsuz, plansız yapmaktır. Sorun herhangi bir konuda farklı düşünmek değil, yalan söylemektir" demişti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, söz konuyu benzetmeyi "kabul etmesinin mümkün olmadığını" söyledi.

Yavuz Oğhan'la Bidebunudinle programına konuk olan Şahin, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Halkın oyuyla seçilmiş belediye başkanlarımız. Yol ve yöntemlerimiz farklı olsa da oturulur konuşulur. Ki zaten söylendiğinde de böyle bir benetme üzerinden gidilmedi, genelleştirme üzerinden gidildi. Çok bilmiyorum ama. böyle bir ifadeyi doğru bulmuyorum."

Fatma Şahin'in bu ifadesinden sonra sosyal medyadaki AKP yanlısı troller, Gaziantep Büyükşehir Belediye başkanını hedef alan ağır dille eleştiren yorumlar yapmaya başladı.

Şahin, 65 yaş üstüyle ilgili sokak kısıtlaması fikrinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın fikri olduğunu söylediğinde de AKP'li trollerin saldırısına uğramıştı.

BEKLENEN AÇIKLAMA!

Fatma Şahin, daha sonra beklenen açıklamayı yaptı ve sözlerinin yanlış anlaşıldığını, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emrinde olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2020, 19:33
YORUM EKLE