‘Haberi getiren CHP milletvekili’ iddiası

"Saray'a çıkan CHP'li" iddiasını Rahmi Turan’a ileten Talat Atilla, “Bana haberi getiren aktif bir CHP milletvekilidir. Bu haberi Kılıçdaroğlu'na yüzde yüz diye onaylatmıştır” iddiasında bulundu

‘Haberi getiren CHP milletvekili’ iddiası

CiddiGazete

Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın "Saray’a çıkan CHP’li" iddiasındaki kaynağı olarak açıkladığı gazeteci Talat Atilla, kendisinin haber kaynağına ilişkin yeni açıklamalar yaptı.

Talat Atilla, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda, “Bana haberi getiren aktif bir CHP milletvekilidir. Bu haberi Kılıçdaroğlu'na 'yüzde yüz' diye onaylatmıştır" ifadelerini kullandı.

SONER YALÇIN’A SUÇLAMA

Atilla’nın konuya ilişkin mesajları şöyle:

"1) Mit'çi diye iftira atarak aklınca CHP içindeki haber kaynağımı açıklamaya zorlayan Soner Yalçın, Sözcü gazetesini ele geçirmeye çalışırken, siyaseti de dizayn etmeye çalışıyor. Daha önce de Yurt Gazetesi'ni ele geçirmeye çalışmıştı. İnanmayan Durdu Özpolat'a sorsun!

ERDOĞAN VE BAHÇELİ’YE SELAM!

2) Gazetecilikten başka işim, endişem olmadığını Allah da bilir... Kul da... Gerisi zırva... Yakın zamanda yüreğimi rahatsız eden, kendimi hatalı bulduğum 2 konu var. Bir tanesi "Devlet Bahçeli öldü" diyenlere yanıt verenlere yanıt verirken siyasete devam edemeyebilir kelimem.

3) Diğeri ise... Hiçbir lidere özel bir sevgi ya da nefret taşımamama rağmen... Amacım sadece gerçeği aramak olmasına rağmen... Saray'a çıkan CHP'li haberinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hasmıymışım gibi algılanmama neden olan haber iştahım...

4) Vicdanıma borçlu olduğum 2 yanıt bunlardır. Bu iki konudan dolayı üzgünüm. Tereddütsüz bir şekilde yineliyorum... Bana haberi getiren aktif bir CHP milletvekilidir. Bu haberi Kılıçdaroğlu'na 'yüzde yüz' diye onaylatmıştır."

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2019, 15:28
YORUM EKLE