Hürriyet'ten para karşılığı haber!

Hürriyet Gazetesi, şirketlere gönderdiği mailde, 30 Nisan’da yayımlanacak “Türkiye’nin en iyi işverenleri” sayfasına ücret karşılığında "haber" önerdi

Hürriyet'ten para karşılığı haber!

CiddiGazete- Hürriyet Gazetesi'nin şirketlere gönderdiği bir mailde, 30 Nisan’da yayımlanacak “Türkiye’nin en iyi işverenleri” sayfasında kurumlara para karşılığında yer teklifi yapıldı.

Can Yayınları’nın sahibi Can Öz, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, Hürriyet’ten gelen maile tepki gösterdi.

Hürriyet’in gönderdiği mailin ekran görüntüsünü de paylaşan Öz, “Hürriyet Gazetesi'nde "Türkiye'nin en iyi işverenleri" arasında anılmak için parayla satılan röportaj tarifesi. Buna para veren ne olsun. Üstelik 'Bu bir ilandır' ibaresi de olmayacakmış. Pes” ifadelerini kullandı.

İşte e-posta yoluyla gönderilen o mail:

"Hürriyet ana gazetede 30 Nisan Perşembe günü ekonomi sayfaları sonrası yer alan Türkiye baskısı sayfalarda 'Türkiye'nin En İyi İşverenleri' incelemesi yayımlanacaktır.

Bu çalışmamızda, en iyi işveren olabilme teması çerçevesinde özel röportajlara yer verilirken herhangi bir liste YAYIMLANMAYACAKTIR. Firmaların görünürlükleri, kendi satın alacakları alanlardaki kullanacakları özel haber-röportajlarıyla ve/veya ilanlarıyla söz konusu olabilecektir.

Advertorial katılımınızda editörlerimizin paylaşacakları sorulara vereceğiniz yanıtlara veya göndereceğiniz metne ilgili yetkilinizin görseli ve kurum logonuzla birlikte yer verilecektir. (Advertorial çalışmanızın her hangi bir yerinde 'bu bir ilandır' veya 'advertorial gibi bir ibare BULUNMAYACAKTIR.)

Katılımcı şirketlerimize ilan tarifesi üzerinden yüzde 45-yüzde 55 indirim uygulanacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2020, 12:55
YORUM EKLE