Huysuz Virjin hayatını kaybetti

Huysuz Virjin karakteriyle tanınan Seyfi Dursunoğlu, yoğun bakımda tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

Huysuz Virjin hayatını kaybetti

CiddiGazete- 15 gün önce mide rahatsızlığı nedeniyle hastaneye yatan Seyfi Dursunoğlu, solunum yetmezliği ve çoklu organ yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma alındı.

Üç gün boyunca yoğun bakımda cihazlara bağlı olarak tedavi gören "Huysuz Virjin" lakaplı Dursunoğlu, saat 16.45'te hayatını kaybetti.

HASTANEDEN AÇIKLAMA

87 yaşında hayatını kaybeden ünlü sanatçının vefatıyla ilgili bilgi veren Acıbadem Altunizade Hastanesi Başhekimi ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu şu açıklamayı yaptı:

"KOAH hastası olan ve aynı zamanda 15 gündür hastanemizde pnömoni (zatürre) tedavisi gören değerli sanatçımız Seyfi Dursunoğlu’nu maalesef bugün saat 16.45’te kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine, tüm sanat camiasına ve sevenlerine sabır diliyoruz."

Öte yandan Seyfi Dursunoğlu, mirasını Türkan Saylan'ın kurduğu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bırakacağını açıklamıştı.

SEYFİ DURSUNOĞLU KİMDİR?

1932 yılında Trabzon'da doğdu. Bir süre Yenicuma Mahallesi'nde yaşadı. Heybeliada Askeri Deniz Lisesi'nden ayrılıp, Haydarpaşa Lisesi'ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi bölümünde gördüğü eğitimi de yarıda bırakarak Sosyal Sigortalar Kurumu'nda memur olarak çalışmaya başladı.

18 yıl SSK'da devlet memurluğu yaptıktan sonra ayrıldı ve 1970'te "Huysuz Virjin" olarak sahneye çıkmaya başladı.

Önce küçük kulüplerde sahneye çıktı ancak kısa süre sonra büyük kulüplerden teklif almaya başladı. Her yıl İzmir Fuarı'nda sahneyi Türkiye'nin tanınmış solistleriyle paylaştı.

İzmir Fuarı'na gelen binlerce insan sayesinde, televizyona çıkmadı ama tüm Türkiye'de kendinden bahsettirdi.

Seyfi Dursunoğlu, "Huysuz Virjin" karakteriyle en büyük sıçramayı, TRT'de Öztürk Serengil'in yarışma programına katılarak yaptı. Aynı programda, tek kanalın seyredildiği bu dönemde Huysuz Virjin'in Öztürk Serengil'e verdiği esprili cevapları gördükten sonra herkes ondan bahsetmeye başladı.

Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin tiplemesiyle kimsenin söyleyemediklerini söyleyecek güce ulaştı. Gerçekleri esprili bir tarzda ifade etmesi ve sahne şovlarıyla ünü yayıldı. 1970'lerde "Huysuz Virjin 1." adında bir kanto plağı yaptı.

Pek çok ülkede sahne alan Dursunoğlu, Huysuz Show adlı programıyla kendini tüm Türkiye'ye tanıttı ve sevdirdi. Dursunoğlu, bir dönem Popstar Türkiye yarışmasının ikinci sezonunda, İbrahim Tatlıses, Garo Mafyan ve Deniz Seki gibi şarkıcı ve sanatçılarla birlikte jüri üyeliği de yaptı.

2007 yılında Radyo Televizyon Üst Kurumu (RTÜK) tarafından programının yayınlandığı televizyon kanallarına dolaylı olarak baskı yapıldığı ve sansür uygulandığını gerekçe göstererek Huysuz Virjin'i artık canlandırmayacağını açıkladı ancak 2012'de Show TV'de yayınlanan "Huysuz'la Dans Eder misin?" programını sundu. Aynı yıl Star TV'de yayınlanmaya başlayan, "Benzemez Kimse Sana" adlı yarışmada jüri üyeliği yaptı. Programın final bölümüne son kez "Huysuz Virjin" olarak çıktı ve "Bu benim son kantom" diyerek, yaşından dolayı bir daha kanto yapamayacağını belirtti.

2013 yılında, "Benzemez Kimse Sana" (Show TV) programında jüri üyesi olmuş ancak TMSF Show TV'yi satışa çıkardığı için juri üyesi olduğu program yayından kaldırıldı. Seyfi Dursunoğlu, "Doritos Akademi" reklamlarında oynadı.

2014 Aralık ayında Seyfi Dursunoğlu Star TV ile anlaştı ve yeni yılda yeniden ekranlarda olacağını açıkladı. 24 Ocak 2015 Cumartesi akşamı "Benzemez Kimse Sana" programının 3. sezonunda yeniden juri üyeliğini yaptı.

Seyfi Dursunoğlu, sahne ve TV programlarına son verdikten sonra yaşamını kendi dekore ettiği evinde geçirmeye başladı.

Dursunoğlu, 17 Temmuz 2020 Cuma günü saat 16.45'te, tedavi gördüğü hastanede 87 yaşında hayatını kaybetti.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2020, 12:30
YORUM EKLE