İlk şehit, son şehit olsun

Barış Pınarı Harekatı'nda, operasyon bölgesinden ilk acı haber geldi. Astsubay Çavuş Ahmet Topçu, çıkan çatışmada şehit düştü. Olayda üç askerimiz de yaralandı

İlk şehit, son şehit olsun

CİDDİGAZETE

Türkiye'nin Suriye’nin kuzeydoğusuna düzenlediği Barış Pınarı Harekâtı’ndan ilk şehit haberi geldi. Çorum İskilip’e bağlı Örübağ Köyü nüfusuna kayıtlı, Ankara Mamak’ta ikamet eden Astsubay Çavuş Ahmet Topçu, keskin nişancı terörist tarafından şehit edildi. Çıkan çatışmada üç askerimiz de yaralandı. Operasyona katılan diğer askerlerimiz, ateş edilen mevziyi ve içine gizlenen PYD/PKK'lı teröristlerin tamamını top atışlarıyla yok etti.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Barış Pınarı Harekât Bölgesinde 10 Ekim 2019 tarihinde PKK/YPG'li teröristlerle çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz” ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 16:25
YORUM EKLE