İnce'den çarpıcı açıklamalar

Son günlerin popüler ismi Muharrem İnce, düzenlediği basın toplantısıyla hakkındaki iddialara cevap verdi

İnce'den çarpıcı açıklamalar

CiddiGazete

Muharrem İnce, Türkiye’nin merakla beklediği basın toplantısına 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak başladı.

Muharrem İnce’nin konuşmasından öne çıkan noktalar şöyle:

- Bu yalan haber çıkınca tezgah olduğunu hissettim.

- Kılıçdaroğlu’na ‘birlikte açıklama yapalım’ dedim. Haber gelmedi. Bu açıklamayı CHP Genel Merkezi’nde Sayın Kılıçdaroğlu’yla birlikte yapmamız lazımdı.

- Ortada bir tezgah var, bir komplo var. Bunun sorumluları ortaya çıkarılmalıdır. CHP 82 milyona bunu anlatmalıdır. Bunu açıklamalıdır. Bu tezgahı kim kurdu? Temiz siyaset için bu tezgah temizlenmelidir.

- Dedikoduların hepsi CHP Genel Merkezi’nde üretildi.

- Bir başka çağrım Sayın Genel Başkanı’dır. “Şaşırmadım” dediniz. Açıklamalısınız. “Saray komplosu” deyip bu işin içinden çıkamazsınız. Saray bu memlekete çok kötülük yapmış olabilir ama bunun neresinde Saray var? Kimi kandırıyorsunuz? Bu komplo yarın Kılıçdaroğlu’na da kurulur.

- Partinin sözcüsü ağzını açmadı daha. Bugün partiyi yönetenler ciğerimi dağlıyor. Kim oluyorsunuz da siz beni savunmuyorsunuz? “Muharrem İnce böyle gizli bir görüşme yapmaz, iftira atıyorsunuz” deseler içim yanmazdı.

- Sen malzeme verirsen kumpas kurarlar. Ne diyor gazetecinin kaynağı? “Ben bunu bir CHP’liden öğrendim. Bunu Kemal Kılıçdaroğlu’na doğrulattım.” Demek ki bu CHP Genel Merkezi’nden çıktı. Dedikodu AKP’den çıkmadı.

- Mutlaka hesaplaşacağız. Bu hesabı görmeden yürüyemeyiz. Helalleşmeyi de mutlaka sağlayacağız.

- Teşekkür etmem gerekenler var. Başta Uğur Dündar’a çok teşekkür ediyorum. Candaş Tolga Işık… Ona da geliyor. Birileri yazdırmak istiyor bunu. Ama onlar yazmıyor.

NELER YAŞANMIŞTI?

Sözcü Gazetesi Başyazarı Rahmin Turan, 20 Kasım tarihli köşe yazısında, “9 Kasım’da bir CHP’linin Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü yazmıştı.

İddianın gündemde bomba etkisi yaratmasıyla birlikte Rahmi Turan, cuma gecesi yaptığı açıklamada, “söz konusu CHP’linin Muharrem İnce olduğunu” öne sürmüştü.

Rahmi Turan, haberi aldığı kaynağın kimliğini gizli tutarken, gazeteci Talat Atilla Odatv'ye, “Haber kaynağı ben değilim. Bunu söyleyenleri mahkemeye vereceğim” şeklinde demeç vermişti.

Rahmi Turan ise bu beyan üzerine, “Saray’daki CHP’li” yazısındaki bilgiyi kendisine Talat Atilla’nın verdiğini açıklamıştı.

“Saray’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştüğü” yolunda iddiayı kesin bir dille yalanlayan CHP’li Muharrem İnce ise konuya ilişkin ilk açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Eğer böyle bir görüşme gerçekleştirdiysem ve bununla ilgili bir belge varsa Taksim’de kendimi yakarım.”

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2019, 12:21
YORUM EKLE