İran'dan son dakika açıklaması

11 kişiye mezar olan jetle ilgili İran'dan son dakika açıklaması geldi

İran'dan son dakika açıklaması

İran Havacılık Kurumu, İstanbul’a dönüş yolunda İran hava sahasında düşen Türk uçağının uçuş teknik verilerini içeren ana belleğe ulaşılmadığını açıkladı.

İran Havacılık Kurumu’ndan yapılan açıklamaya göre, Pazar günü içindeki 11 kişiyle İran’ın Çarmahal ve Bahtiyari eyaletinde düşen özel Türk jetinin düşüş nedenini araştırmak amacıyla kurumda bir toplantı gerçekleştirildi.

Türkiye’den temsilcilerin de hazır bulunduğu toplantıda, kazanın nedenini incelemek için eldeki bilgiler ve atılacak adımlar masaya yatırıldı.

Kurumun resmi internet sitesinden aktarılan bilgiye göre, kokpit konuşmalarının olduğu ses kayıtlarına ulaşırken, uçuş teknik verilerini içeren diğer kara kutudaki ana bellek bilgilerine aldığı darbe sonucu şu ana kadar ulaşılmadığı belirtildi.

Açıklamada, uçağın Kanada yapımı olduğundan bu ülkeden yetkililerin de kazanın nedenin araştırılması sürecinde bulunacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2018, 10:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiğdem Aslancan
Çiğdem Aslancan - 5 ay Önce

Mutlu çocuk demek sağlıklı bireyler yetiştirmektir.Çocuk gördüğünü duyduğunu unutmaz.Hangimiz yaşlandığımız halde unuttuk. Bir Çocuk sevindirmek dünyanın en mutlu kazanımı bana göre.
Bu ülke herzaman kullanıldı,çocuklarımız kaosa sürüklendi. Gencecik fidanların idam edilişlerini seyrettik.
Bu ülke ne zaman tam bağımsız oldu ki üretmeyen bir toplum politikasıyla çocuklarımız öğrenmekten uzak bağımlı ve mutsuz olmaya devam edecek.
Genel eğitim düzeyinin yükseltilmediği sürece mutsuz çocuklar olmaya devam edecek görünüyor.
Kutsal kitabımız çeyiz sandığında gelip duvarda asılı olarak kalıp okunmadıği sürece bize bir faydası olmaz,OKUMAYI vazife bileceğiz.

Esra Hanım, güzel yazınız herkese ışık tutsun e
kaleminize sağlık.