İstanbul'daki skandala soruşturma

Paris'ten İstanbul'a gelen KKTC Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi'nin kızı Güzide Sofi, polis tarafından karantinadan kaçırıldı ancak olaya Süleyman Soylu ve Gaziosmanpaşa Başsavcılığı el koydu

CiddiGazete- Paris'ten İstanbul Havalimanı'na gelen TK1824 sefer sayılı uçaktan inip, karantina bölgesine doğru giderken, polisler tarafından otobüsten indirilip, karantinadan kaçırılan Güzide Sofi, sosyal medyada olay oldu. Otobüsten indirilirken diğer yolcuların büyük tepki gösterdiği Güzide Sofi'nin, KKTC Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi’nin kızı olduğu öğrenildi.

SÜLEYMAN SOYLU AÇIKLAMA YAPTI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, skandala ilişkin, "Karantinaya götürülen yolcuları taşıyan otobüsten inen bir yolcu ve yine onun gibi Kıbrıs aktarması olan ikinci yolcu karantinaya alındı" dedi.

Soylu, Twitter'dan yaptığı açılamada, "Karantinaya götürülen yolcuları taşıyan otobüsten inen bir yolcu ve yine onun gibi Kıbrıs aktarması olan ikinci yolcu karantinaya alındı. 14 gün karantina altında kaldıktan sonra Kıbrıs'a gönderilecekler" bilgisini paylaştı.

BAŞSAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Öte yandan Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı, Fransa'dan gelen iki yolcunun polis ekipleri tarafından karantinadan kaçırılmasıyla ilgili soruşturma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 17:16
YORUM EKLE