İşte Cihangir’in yeni muhtarı

İstanbul Beyoğlu'nun Cihangir Mahallesi'nde aday olduktan sonra ikamet kaydının silindiğini öğrenen Adnan Bal, seçimlerden galip çıkarak muhtar oldu

İşte Cihangir’in yeni muhtarı

İstanbul’un gözde yerlerinden olan Beyoğlu ilçesine bağlı Cihangir Mahallesi yerel seçimlerde ilginç olaylara sahne olmuştu. Cihangir Mahallesi muhtarlığına adaylığını koyan 35 yaşındaki Adnan Bal, oturduğu evden ikametinin silindiğini tesadüfen öğrenince hukuk mücadelesi başlatmıştı.

Sözcü’den Tugay Saday’ın haberine göre, durumu yargıya taşıyan Adnan Bal 25 yıldır muhtarlık yapan Sündüs Uluman'dan adaylığını engellemek için ikametini sildirdiğini belirterek şikayetçi oldu.

25 YILLIK MUHTARI GEÇTİ

Seçim çalışmalarına devam eden Adnan Bal, seçim kurulundan aldığı onayla 31 Mart'ta yapılan seçime girdi. 6 adayın yarıştığı Cihangir Mahallesi'nde kullanılan bin 836 oyun 560'ını alan Adnan Bal muhtar seçildi. En yakın rakibi ve ikametini sildirmekle suçladığı Sündüs Uluman ise 496 oy alarak 25 yıllık muhtarlığa veda etti. Uluman hakkında açılan soruşturma ise sürüyor.

‘BEN DEĞİL BİZ KAZANDIK’

Adnan Bal, “Zorlu bir süreç yaşadık, ama Cihangir Mahallesi'nin desteğini gerek esnaf ilişkilerinde gerek komşuluk ilişkilerinde hep hissettim. Ben değil biz kazandık, birlikte başardık ve birlikte yöneteceğiz” dedi.

Eski muhtar Sündüs Uluman hakkında yaptığı şikayeti geri çekmeyeceğini belirten Bal, “Kaymakamlık soruşturma izni verdi ve kendisi hakkında soruşturma açıldı. Elbette haklı mücadelemden vazgeçmeyeceğim. Bu sadece beni değil demokrasiye de karşı bir engelleme girişimidir” diye konuştu.

YORUM EKLE