İşte hainlerin geldiği paramotor

Hatay'ın İskenderun ilçesinde biri kendisini patlatan, diğeri etkisiz hale getirilen 2 teröristin Münbiç'ten yola çıkıp Amanos Dağları'na indikleri "paramotor" da bulundu

İşte hainlerin geldiği paramotor

CiddiGazete- Payas'ta dün akşam kontrol noktasına taciz ateşi açan, çıkan çatışmanın ardından bir vatandaşın aracını gasp eden PKK'lı iki terörist ile kaçtıkları İskenderun'da çatışma yaşandı.

Çatışmada teröristlerden biri üzerindeki bombayı patlattı, diğeri ise İskenderun Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından etkisiz hale getirildi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, iki teröristin Mümbiç’ten paramotor ile kalkış yapıp, Amanos Dağları'na geldiğini açıkladı. Bugün, bölgede yapılan aramalarda teröristlerin geldiği paramotor bulundu.

3 AY ÖNCE DE AYNI YÖNTEMLE GELDİLER

PKK’lı teröristler, daha önce de aynı yöntemle saldırı girişiminde bulunmuştu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, 19 Temmuz’da Irak’ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde yürüttüğü Pençe-Kaplan Operasyonu'nda Mehmetçiğe paramotorla saldırı girişiminde bulunan 1 terörist etkisiz hale getirilmişti.

27 Kasım 2019’da ise Hakurk’ta yürütülen operasyonda, teröristler tarafından üs bölgelerine saldırıda kullanılmak üzere paramotor ele geçirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2020, 23:07
YORUM EKLE