İsveç’ten getirilen hasta iyileşti

İsveç'te Covid-19 teşhisi konulan ve sağlık durumu ağırlaşınca uçak ambulansla Türkiye'ye getirilen Emrullah Gülüşken, tedavi olduğu hastaneden taburcu edildi

İsveç’ten getirilen hasta iyileşti

CiddiGazete- İsveç'in Malmö kentinde yeni tip coronavirüs teşhisi konulan ve sağlık durumu ağırlaşınca uçak ambulans ile Türkiye’ye getirilen 47 yaşındaki Emrullah Gülüşken, tedavi olduğu Ankara Şehir Hastanesi'nden taburcu oldu.

26 Nisan'da Türkiye'ye getirilerek yoğun bakım servisine yatırılan ve Covid-19 tedavisine başlanılan Gülüşken, bir süre sonra normal servisteki odaya alındı.

Yapılan tıbbi değerlendirmede, Covid-19’un Gülüşken'in karaciğerinde fonksiyon bozukluğu olduğu ve diyabet değerlerinin yüksek çıktığı tespit edildi.

Değerlerinin tedavi sonrasında dengelenmesinin ve Covid-19 tedavisinin tamamlanmasının ardından Gülüşken bugün tedavi olduğu Ankara Şehir Hastanesi'nden taburcu edildi.

Gülüşken, çocukları Emir Ali, Samira ve Mahmut’la birlikte 26 Nisan’da Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçakla Türkiye'ye getirilerek tedavi altına alınmıştı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2020, 10:07
YORUM EKLE