İzmir'de 7 utanmaz tutuklandı

İzmir'de 6,9 büyüklüğündeki depremde 114 kişinin ölümüne ve binlerce kişinin yaralanmasına yol açan binaların müteahhitlerinin de aralarında bulunduğu 9 şüpheliden 7'si cezaevine gönderildi

İzmir'de 7 utanmaz tutuklandı

CiddiGazete- 30 Ekim'deki depremde, İzmir'in Bayraklı ilçesinde yıkılan binalarla ilgili gözaltına alınan 9 şüpheli, adliyeye sevk edildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ş.A, O.A, E.İ, R.Y, M.Y, N.B, T.A, Ç.D. ile H.H.Ö'nün işlemleri tamamlandı.

"NE SÖYLEYEYİM? KOLONLAR KAYDIRILMIŞ"

Gözaltına alınan Yağcıoğlu Apartmanı müteahhidi Ş.A ile fenni mesul O.A., Cumhuriyet Sitesi B ve C Bloklarının fenni mesulü E.İ., Yılmaz Erbek Apartmanı'ndaki market sahibi R.Y., market yapı sahibi M.Y. ile Yılmaz Erbek Apartmanı fenni mesulü N.B., Emrah Apartmanı fenni mesulü T.A., Doğanlar Apartmanı müteahhidi Ç.D. ve Rıza Bey Apartmanı müteahhidi H.H.Ö., emniyetteki gözaltı işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Yağcıoğlu Apartmanı müteahhiti Ş.A. adliyeye götürülürken, "Bir şey söyleyecek misiniz?" diyen basın mensuplarına, "Ne söyleyeyim? Kolonlar kaydırılmış" şeklinde karşılık verdi.

Savcılığın tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk ettiği 9 şüpheliden 7'si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 22:19
YORUM EKLE