Kalkandere'de karantina hazırlığı

Rize'de, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nca coronavirüs önlemleri kapsamında yarın sabahtan itibaren karantinaya alınacak Kalkandere ilçe merkezi ve 4 mahallede hazırlıklara başlandı

Kalkandere'de karantina hazırlığı

CiddiGazete- İl Hıfzıssıhha Kurulu'nca coronavirüs tedbirleri kapsamında Kalkandere ilçe merkezi ile Medrese, Aksu, Yukarı Tatlısu ve Aşağı Tatlısu mahallelerinde karantina uygulamasına karar verildi. Karar, yarın saat 08.00’de uygulamaya konulacak. Kararın duyurulmasının ardından bölge halkı, gıda alışverişlerine başladı. Belediye hoparlörlerinden anonslarla halkın bilgilendirildiği ilçede, giriş ve çıkış noktalarının kapatılmasına yönelik hazırlık yapılıyor.

KAYMAKAM: KARANTİNA, KONRTOLLÜ TEDBİR

Karantina kararının bölge halkının sağlığını korumak ve salgının önüne geçebilmek için tedbir amaçlı alındığını kaydeden Kalkandere Kaymakamı Sercan Yılmaz, “Yarın sabah 8 itibarıyla ilçemizde karantina tedbiri uygulanacak. Bu tedbirler ilçemizde yer alan 4 mahalleyi kapsayacak. Vatandaşımızdaki yanlış algıları ortadan kaldırmak için şunu ifade etmek isterim; bu bir kontrollü tedbirdir, sokağa çıkma yasağı tarzında bir şey değildir. Bu süreçte ekmek fırınları, eczaneler ve marketler gibi vatandaşlarımızın temel tüketim ihtiyaçlarına yönelik hizmet verecek olan yerler açık olacaktır. Vatandaşlarımızın öncelikle rahat ve ferah olmalarını istiyorum. Bu tedbir nihayetinde vatandaşlarımızın kendi sağlıklarına yönelik alınan bir tedbirdir. Bu süreçte mümkün olduğunca evde kalmalarını, dışarı çıkarken de sosyal izolasyon kurallarına uyarak hareket etmelerini istiyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2020, 00:40
YORUM EKLE