Katili 16 yaşındaki kızı çıktı

İzmir Buca'da hayatını kaybeden 44 yaşındaki Zafer U.'nun intihar etmediği, 16 yaşındaki kızı N.U. tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı

Katili 16 yaşındaki kızı çıktı

CiddiGazete- İzmir’in Buca ilçesinde, başından silahla vurulmuş halde bulunan ve intihar ettiği düşünülen işadamının kızı tarafından öldürüldüğü ve intihar süsü verildiği ortaya çıktı.

Gayrimenkul işi yapan ve Çeşme’de otel işleten 44 yaşındaki Zafer U.’nun eşi P.U, 24 Mart sabahı polisi arayarak, evlerinin üst katındaki odada eşini intihar etmiş olarak bulduklarını bildirdi.

POLİSE ÇELİŞKİLİ İFADE VERDİLER

Olay yerine gelen polis ekiplerince yapılan ilk incelemede, elinde kendisine ait silah bulunan Zafer U.’nun intihar etmiş olduğu değerlendirildi. İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’nda yapılan otopsinin ardından Zafer U., Kaynaklar Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Başlatılan soruşturma kapsamında Zafer U.’un eşi P. U. ile kızları N.U. ve İ.U.’nun (18) ifadelerine başvuruldu. Anne ve kızları, Zafer U.’yu intihar etmiş halde bulduklarını söyledi. Ancak ifadelerinde çelişkili anlatımlar polislerin dikkatini çekti.

MERMİNİN GİRİŞ AÇISI OLAYI ÇÖZDÜ

İzmir Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsinin ardından hazırlanan raporda olayın, merminin kafatasına giriş açısı nedeniyle intihar değil, cinayet olabileceği bildirildi. Rapor üzerine anne ve kızları gözaltına alındı.

SORGUDA İTİRAF ETTİ

16 yaşındaki N.U. sorgusunda, babasını kendisinin öldürdüğünü itiraf etti. N.U. ifadesinde, babası Zafer U.’yu kendisine kötü davrandığı için tabancayla öldürdükten sonra olaya intihar süsü verdiğini, olanları da annesine anlattığını söyledi. Anne P.U. da kızı hapse girmesin diye gerçeği açıklamadığını ifade etti.

Polisteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen anne ve kızlarından N.U. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Anne P.U. ile diğer kızı İ.U.’ya ise konutu terk etmeme yönünde adli kontrol getirildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2020, 16:42
YORUM EKLE