Kedi yiyen kadın kan dondurdu

İstanbul Tuzla'da sokaktan yakaladığı kedileri keserek eve götürüp yediği iddia edilen kadın, hayvanseverlerin ihbarı ile yakalandı

Kedi yiyen kadın kan dondurdu

CiddiGazete- İstanbul'un Tuzla ilçesinde, sokaktan yakaladığı kedileri keserek eve götürüp yediği iddia edilen kadın yakalandı. Kadının ilk ifadesinde kedileri kesip yediğini itiraf ettiği öğrenildi.

Katlettiği kedilerin iç organlarını yiyen ve bu kez bir kediyle yakalanan cani kadın, savcılık talimatıyla hastaneye gönderildi

POŞETTE KESTİĞİ KEDİ İLE YAKALANDI

İddiaya göre, Aydınlı Mahallesi'nde bir grup genç sokakta karşılaştıkları Fatma Ç. (41) isimli kadının elindeki siyah poşetin içinde kestiği kedi olduğunu söylemesi üzerine polise haber verdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri kadının elinde tuttuğu siyah poşetin içinde kesip derisini yüzdüğü bir kedi yavrusu ve bıçak olduğunu tespit etti.

Bunun üzerine gözaltına alınarak Orhanlı Polis Merkezi'ne götürülen F. Ç. burada verdiği ifadesinde kedi kesip yediğini kabul ettiği öğrenildi.

SAVCILIK TALİMATIYLA HASTANEYE GÖNDERİLDİ

Fatma Ç.'nin polis merkezindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. "5199 Sayılı Hayvan Haklarını Koruma Kanununa Muhalefet" konusundan 6 suç kaydı bulunan ve "Paranoid Şizofren" tanısıyla 6 ay psikolojik tedavi gördüğü belirlenen kadın, savcılık talimatıyla akıl ve ruh sağlığı ile ilgili tedavi için hastaneye gönderildi.

"YILLARDIR YİYORUM"

Kedi kesen kadını polise ihbar ederek yakalanmasını sağlayan hayvan sever Sami Durmuş yaşananları şöyle anlattı:

"Pendik'ten eve gitmek için burada dolmuştan indim. Buradan gelirken kalabalığı gördüm, çocuklar kadının etrafını sarmış, polis muhabbeti yapıyorlardı.

Ben de merak ettim, sordum 'Ne oluyor' diye. Çocuklar bana, 'Abi kediyi kesmiş, poşetin içine koymuş eve götürüyor' dediler.

Tabii inanamadım ama insanda bir şüphe oluyor. Sordum kadına, o da gayet normal bir şekilde, 'Evet, kestim eve götürüp yiyeceğim' dedi. Daha önce de yiyormuş, ilk değil bu. 'Yıllardır ben yiyorum' diyor. Gayet basit bir açıklama yapıyor, normal bir şeymiş gibi.

"DERİSİNİ YÜZMÜŞTÜ KEDİNİN"

Burada poşeti açmaya çalıştı, ben açtırmadım ama karakola gidince gördüm. Derisini yüzmüştü kedinin, deri falan yoktu, yolunmuş bir halde yatıyordu yavrucak. 'Kedi helaldir, haram değildir' diye konuşmalarda bulundu. Dinimizde 'Kedi haramdır diye bir şey yok' diyor. Ben, 'Nasıl olur, Peygamber efendimizin uykusu bozulmasın diye seccadesini kesip bıraktığı bir hayvan kesilmesi, yenmesi söz konusu olabilir mi?' diye sorunca 'Yok siz duyumlara göre konuşuyorsunuz, öyle bir şey yok' diyerek kendisini savundu.

"MASUM BİR HAYVANA ONU YAPAN HERKESE YAPAR"

Çocuklara kendisi anlatmış kedi kestiğini ve yediğini. Daha önce başkalarına da anlatmış ama inanmamışlar. Daha önce yakalanmış hastanede yatmış, tedavi görmüş, tekrar serbest bırakılmış. Gayet rahat, ben şu an bile rahat değilim. Gerekli cezayı alsın, bugün kedi yavrusunu kesen yarın öbür gün insanı, bir çocuğu kesmeyeceği ne malum. Küçücük masum bir hayvana onu yapan herkese yapar. Tamamen toplumdan soyutlanması lazım."

Kaynak: Habertürk

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 14:24
YORUM EKLE