KPSS sonuçları açıklandı

KPSS ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarına personel alınacağı açıklanmış ve gerekli başvurular adaylar tarafından yapılmıştı. ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamayla sonuçlar duyuruldu

KPSS sonuçları açıklandı

Kamu personeli olmak isteyen adayların heyecanla bekledikleri haber geldi ve KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı. ÖSYM daha önceden bazı kurum ve kuruluşlar için başvuruları almıştı. Bugün yapılan açıklamayla ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı.

ÖSYM SONUÇ AÇIKLAMA SİSTEMİ

Kılavuzda yer alan bilgilere göre, yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecek. Adaylar yerleştirme sonuçlarını ÖSYM'nin internet sayfasından öğrenebilecek. Kamu kurum ve kuruluşları da bu bilgileri elektronik ortamda kendi şifreleri ile edinecekler. Bir kadro veya pozisyona yerleşen aday, atanmak üzere doğrudan yerleştirildiği kamu kurum/kuruluşlarına başvuracak, atanmak için hangi belgenin gerekli olduğunu ve bu belgenin hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini bu kurum veya kuruluştan öğrenecek.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 14:01
YORUM EKLE