Manisa'da devlet hastanesi kapatıldı

Saruhanlı Devlet Hastanesi, çok sayıda sağlık çalışanında coronavirüs çıktığı için kapatıldı. Sağlık çalışanları, Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı

Manisa'da devlet hastanesi kapatıldı

CiddiGazete- Manisa’nın Saruhanlı ilçesindeki devlet hastanesinde çok sayıda sağlık çalışanının coronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine valilik tarafından hastanenin poliklinik ve yataklı servislerinin kapatıldığı bildirildi.

SADECE ACİL SERVİS AÇIK

Manisa Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

- İlimiz Saruhanlı İlçesi Devlet Hastanesinde görev yapmakta olan personelde Covid-19 vakalarında artış tespit edilmesi üzerine, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanlığı ve Saruhanlı Devlet Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Komitesinin kararı ile Covid-19 salgınının yayılmasını önlemek amacıyla Saruhanlı Devlet Hastanesi yataklı servisleri ve polikliniklerde verilen sağlık hizmetlerine geçici süreliğine ara verilmiş, hastanede yatan hastalar gerekli önlemler alınarak Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi'ne sevk edilmiştir.

- Covid-19 testi pozitif çıkan hastane personeli tedavi altına alınmış, pozitif vaka temaslılarına ilişkin filyasyon çalışmaları başlatılmıştır.

- Bu süreçte hastanede acil servis hizmetleri verilmeye devam edecek olup, acil servise başvuran hastaların kontrolleri hastane bahçesine kurulan triaj çadırında yapılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2020, 17:33
YORUM EKLE