Maske satış noktaları kurulacak!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, coronavirüse karşı maskelerin halkın daha kolay ulaşabileceği noktalarda satışı için çalışma yaptıklarını söyledi

Maske satış noktaları kurulacak!

CiddiGazete- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, A Haber yayınında gündeme ilişkin soruları cevapladı. Pekcan, “Böyle bir dönemde (mart ayı) 13.4 milyar dolarlık ihracat yapmış olmak da büyük başarı, lütfen bunu göz ardı etmeyelim” diye konuştu.

Pekcan, Reklam Kurulu’nun fahiş fiyat artışı yapan 198 firmaya 10 milyon lira ceza kesildiğini anımsatarak, “Bu firmaların 14 gün savunma süresi var. Şu an yaklaşık 7 bin 400 firma daha inceleme altında, savunma istedik. Bunlarla ilgili de Reklam Kurulu'nun toplantısı 14 Nisan’da yapılacak. Biz yasal sınırlar içinde 10 bin liradan 104 bin liraya kadar ceza kesebiliyoruz” dedi.

VATANDAŞA MASKE SATIŞI İÇİN BAKANLIK ÇALIŞMA BAŞLATTI

Türkiye’nin maske üreticisi ve ihracatçısı bir ülke olduğuna dikkati çeken Ruhsar Pekcan, “Bakanlığımızın maskelere yönelik bir çalışması var. Halkın ulaşabilir olduğu noktalarda inşallah bunların satışını gerçekleştireceğiz. Vatandaşımız ekmeğini ya da sebzesini nereden alıyorsa ona yakın yerden bunlara daha rahat ulaşabilecek” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 16:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah koca
Abdullah koca - 1 yıl Önce

Her ay tc no. İle kişibaşına 10 ad. Maske dağıtılmalı diye düşünüyorum.