Maskesiz çıkarken bir daha düşünün!

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde maske takılması ve sosyal mesafe kuralına uyulması zorunlu hale getirildi. Karara uymayanlara ceza kesilecek

Maskesiz çıkarken bir daha düşünün!

CiddiGazete- İstanbul'da son günlerde insan yoğunluğundaki artışla dikkat çeken Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde maske takma zorunluluğu getirildi.

Beyoğlu İlçe Hıfzıssıha Kurulu, 6 Mayıs saat 10.00'da toplandı.

Toplantıya ilişkin Beyoğlu İlçe Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, normalleşme sürecinde Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde hareketliliğin artmasının beklendiği belirtildi.

Buna bağlı olarak hastalığın bulaşma riskinin de artacağı ifade edildi. Bu doğrultuda; bölgede maske takma ve kişiler arasına 3 metre sosyal mesafe konulmasına karar verildiği bildirildi.

Alınan tedbirleri uygulamayanlara 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'inci maddesi uyarınca ceza kesilecek.

Cezalar 1000 ila 3 bin 150 lira arasında değişiyor.

‘İYİ BİR GÖRÜNTÜ VERMEDİ’

Öte yandan Salı günü Twitter hesabından bir fotoğraf paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “İSTİKLAL CADDESİ, bugün iyi bir görüntü vermedi. Bir kareye bu kadar insan girmesi için çok erken. Günlük hayattan her fotoğraf, Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosuna destek vermeli. Evde kalmaya çalışalım. Çıkarsak maske kullanalım, sosyal mesafe kuralına uyalım” ifadelerini kullanmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eyskici
Eyskici - 2 yıl Önce

Gülermisin ağlarmısın laf konuştum sanıyor konuştukça kendini batırıyo bide gülüyo tavsiye ettiğin kitapları sen birdaha oku idrak edememişsin