Niyet Avrupa, kısmet Sincan Cezaevi!

FETÖ soruşturması kapsamında aranan ve Yunanistan'a kaçmaya çalışırken sınırda yakalanan emekli tuğgeneral Nuri Cankıymaz, Ankara'da çıkartıldığı mahkemede tutuklandı

Niyet Avrupa, kısmet Sincan Cezaevi!

CiddiGazete- FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında yakalama kararı çıkarılan ve Yunanistan'a kaçmaya çalışırken Edirne'de gözaltına alınan emekli tuğgeneral Nuri Cankıymaz Ankara'ya sevk edildi.

Başkent'te mahkemeye çıkartılan Nuri Cankıymaz tutuklanarak Sincan Cezaevi'ne gönderildi.

SORUŞTURMANIN GEÇMİŞİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ ile bağlantısı tespit edilen Kara Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat eski Başkanı tuğgeneral Serdar Atasoy, Milli Savunma Bakanlığı Personel Dairesi eski Başkanı emekli tuğgeneral Nuri Cankıymaz ve emekli tuğgeneral Celalettin Çoban ile "mahrem imam" Yaşar Özdemir hakkında 27 Ocak'ta gözaltı kararı çıkarmıştı.

Eş zamanlı operasyonda Atasoy, Çoban ve Özdemir gözaltına alınmış, Özdemir'in tutuklanmasına karar verilirken diğer 2 şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Firari Cankıymaz hakkında yakalama kararı çıkartılmıştı.

Cankıymaz'ın da aralarında bulunduğu 5 kişi, 25 Şubat'ta yasa dışı yollardan Yunanistan'a kaçmaya çalışırken Edirne sınırında yakalanmış ve işlemlerin ardından Ankara'ya getirilmişti.

YORUM EKLE