Okudu, üfledi, mahalleyi virüsledi!

Kayseri’de coronavirüsten korunmak için 'üfürükçü'ye giden mahallede üfürükçünün virüslü olduğu ortaya çıktı, mahalleli karantinaya alındı

Okudu, üfledi, mahalleyi virüsledi!

CiddiGazete- Kayseri’de ‘üfürükçü’ olarak tanınan bir kadın bir otobüs şoföründen kaptığı coronayı bütün mahalleye yaydı. Coronadan korunmak için ‘üfürükçü’ye giden mahalleliler karantinaya alındı.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, 'Kadın okuyup-üfleyip virüs yaymış' başlıklı yazısında, Kayseri’de virüs taşıyıcısı olan ‘üfürükçü’ bir kadının, insanları okuyup üfleyerek mahallede salgına yol açtığını aktardı.

Altınkaya, Kayseri Telgraf’ta yer alan yazısında şu bilgileri paylaştı:

“Kişisel veriler nedeniyle ne mahalle ne de isim vermeyeceğim. Ama siz nere olduğunu anlarsınız.

Halen kısmi karantina uygulanan eski bir beldemizde bir otobüs şoförü virüsü ilk olarak bulaştırıyor. Virüsün bulaştığı isimlerden biri de, ‘okuyup-üflemesi kuvvetli’ olan bir kadın. Mahalle sakinlerinin bir bölümü virüsün bulaşmaması için bu kadını ziyaret ederek kendilerine de ‘okuyup-üflemesini’ istiyorlar. O kadın okuyup üflerken virüsü koca mahalleye yayıyor, iyi mi?

Evinde durmayıp, maskesini takmadan okuyup-üfleyen kadından medet uman yurdum insanı ne diyeyim sana...

‘ÜFÜRÜKÇÜYE GİTMEYİN’

Kayseri Tabip Odası vatandaşlara, “Kayseri’de salgın başladığından beri PCR test pozitif toplam hasta sayımız 800. 30 PCR test pozitif vefatımız, 115 şüpheli coronavirüs (test negatif) vefatımız var. AVM’lere gitmeye çok vaktiniz olacak. ‘Evde Kal’ Kayseri. Virüs her yerde. Salgın bitmedi. Üfürükçüye de gitmeyin” diye uyarıda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2020, 15:25
YORUM EKLE