Op. Dr. Selçuk Köse önce annesini sordu

Türkiye'de coronavirüsten enfekte olan ilk sağlık çalışanlarından Op. Dr. Selçuk Köse, 22 gün süren tedavisinin ardından uyandı ve ilk merak ettiği 75 yaşındaki annesi oldu

Op. Dr. Selçuk Köse önce annesini sordu

CiddiGazete- Dünyayı tehdit eden coronavirüse yakalanan hastaları tedavi etmek için çabalarken aynı hastalıkla mücadele eden Op. Dr. Selçuk Köse, 22 gün süren tedavisinin ardından kendi kendine nefes almaya başladı.

Milliyet gazetesinden Gökhan Karakaş'ın göre, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi Göğüs Cerrahisi uzmanlarından Dr. Selçuk Köse'nin doktor arkadaşlarına ilk olarak 75 yaşındaki annesini sorduğu öğrenildi.
Bakırköy Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi'nde göğüs cerrahisi uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Selçuk Köse, Türkiye'de coronavirüsten enfekte olan ilk sağlık çalışanlarından biri olmuştu.

Hastaneye yatırılan Dr. Köse, 17 Mart'ta durumu ağırlaşınca yoğun bakımda solunum cihazına bağlanmış, tedavi sürecinde kök hücre nakli ile Çin'den getirilen "Favipiravir" etken maddeli ilaç kullanılmıştı.

3 Nisan'da yapılan Covid-19 testi negatif çıkan Dr. Köse, 7 Nisan'da solunum cihazından ayrıldı ve kendi kendine nefes almaya, konuşmaya başladı. Dr. Köse, ilk kez konuştuğu doktor arkadaşlarına önce annesini sordu. 75 yaşındaki annesi Vahide Köse'nin coronavirüs açısından en riskli grupta olduğunu bilen Dr. Köse, doktor arkadaşlarından “Annen iyi" cevabını alınca rahatladı.
Köse'nin eski eşi Filiz Gültekin, "Henüz tam sevinmiyoruz ama aldığımız haberler olumlu. Hayatı boyunca insanlara faydalı olmaya çabalayan Selçuk bu hastalığı yenecek kadar güçlü. Hastane yetkilileri tehlikenin henüz geçmediğini söylerken tedavinin aksatılmayacağını da belirtti. Coronavirüsünün akciğerlerine verdiği hasar kök hücre tedavisi ile temizlenecek. Selçuk, iyilik yaptığı insanların gücüyle aramıza kavuşacak” dedi.

YORUM EKLE