Peş peşe şehit haberleri geldi

Bitlis'in Bölükyazı köyü yakınlarında askeri araca PKK'lı teröristlerce roketli sadırı düzenlendi. Saldırıda bir binbaşı şehit oldu, bir güvenlik korucusu ile araç sürücüsü yaralandı. Milli Savunma Bakanlığı da Pençe-2 Harekatı kapsamında Irak'ın kuzeyinde bir askerimizin şehit olduğunu, altı askerimizin de yaralandığını açıkladı

Peş peşe şehit haberleri geldi

CİDDİGAZETE

Irak'ın kuzeyinden ve Bitlis'ten kahreden şehit haberleri peş peşe geldi...

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise "Pençe-2 Harekâtı kapsamında 19 Temmuz 2019 tarihinde Irak kuzeyinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, beşi hafif olmak üzere altı kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgedeki operasyonlara hava destekli olarak aralıksız devam edilmektedir" denildi.

PKK'LI TERÖRİSTLER ROKETLE SALDIRDI

Diğer acı haber, Bitlis'in merkeze bağlı Bölükyazı mevkiinden geldi. Bitlis Merkez İlçe Jandarma Komutanı Zafer Akkuş’un makam aracına teröristler tarafından roketli saldırı düzenlendi. Saldırıda Binbaşı Akkuş ile yanında bulunun şoförü ve koruması yaralandı. Saldırıda ağır yaralanan Binbaşı Akkuş, kaldırıldığı Bitlis Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahaleye rağmen şehit düştü.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2019, 13:47
YORUM EKLE