Sağlık çalışanına 5 yıldızlı otel

İstanbul Valiliği, coronavirüse karşı gece gündüz büyük bir özveri ile görev yapan sağlık çalışanlarının hizmetine sunmak için konaklama yeri çalışması başlattı. Sağlık çalışanları misafir edecek konaklama yerleri arasında 5 yıldızlı oteller de yer aldı

Sağlık çalışanına 5 yıldızlı otel

CiddiGazete- İstanbul Valiliği, Covid-19 pandemisine karşı gece gündüz büyük bir özveri ile görev yapan sağlık çalışanlarının hizmetine sunmak için konaklama yeri çalışması başlattı. İstanbul Valiliği'nin çalışmasına oteller, sosyal tesisler, misafirhaneler ile kamu, özel ve sivil toplum kuruluşu yurtları destek verdi. İstanbul’da toplamda 3 bin 151 kişilik yer tahsis edildi.

Sağlık çalışanları, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Konaklama Koordinasyon Merkezi tarafından misafir edilmek üzere en yakın konaklama yerinde yönlendiriliyor.

İstanbul’da kamuya ait sosyal tesislerin yatak kapasitesinin 2 bin 140'ı sağlık çalışanlarının konaklamasına tahsis edildi. Bugün itibariyle bin 271 sağlık çalışanı misafir ediliyor.

Otel ve özel yurt işletmecileri tarafından sağlık çalışanlarının istifadesine sunulmak üzere ise bugün itibariyle bin 11 yatak kapasitesi İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilmiş durumda. Çeşitli oteller ve özel yurtlarda 895 sağlık çalışanı konaklıyor.

VALİ YERLİKAYA’DAN TEŞEKKÜR

Sağlık çalışanlarına sağlanan konaklama imkanı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya; “Çok önemli bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde, yoğun bir çalışma temposu içinde, fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarımıza minnettarız.

İstanbul’da kamuya ait sosyal tesislerimizin önemli bir bölümünü sağlık personelimizin hizmetine sunulmak üzere İl Sağlık Müdürlüğümüze tahsis ettik. Bunun yanında, turizm sektöründe önde gelen işletmecilerimizin de sağlık camiamıza destek verdiğini görmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Çok sayıda oteli sağlık çalışanlarımızın hizmetine sunarak, bu zor günlerde büyük bir moral ve güç veren Türkiye Otelciler Birliği yönetimi ve çok değerli üyeleri ile otellerimizin sahiplerine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Yine, sosyal tesislerini, misafirhanelerini ve yurtlarını tahsis eden kamu yönetici ve görevlileri ile sivil toplum kuruluşu yöneticilerimize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu zor günleri birlik ve beraberlik içerisinde kısa zamanda atlatacağız” ifadelerini kullandı.

DESTEK VEREN KURUM VE KURULUŞLARIN LİSTESİ

Sağlık çalışanları için işletmelerinde yer açmak isteyenler İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Konaklama Koordinasyon Merkezi ile (0212 453 08 97) iletişime geçebilirler.

Destek veren kurum ve kuruluşların listesi şöyle:


Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2020, 10:28
YORUM EKLE