Sakarya'da çok şiddetli patlama

Sakarya'da havai fişek fabrikasında üç şiddetli patlama oldu. Bölgeye çok sayıda itfaiye ve ambulans gönderildi

Sakarya'da çok şiddetli patlama

CiddiGazete- Sakarya'da 3 şiddetli patlama sesi duyuldu. Kentin genelinde duyulan patlamada gökyüzünü siyah dumanlar kapladı.

Saat 11.15 civarlarında Sakarya'da meydana gelen patlama sesinin nedeni Hendek'te bulunan bir havai fişek fabrikasından geldiği bilgisine ulaşıldı.

Patlamanın ardından bölgeye çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Ölü ya da yaralı bilgisi henüz bulunmuyor.

HENDEK BELEDİYE BAŞKANI'NDAN İLK AÇIKLAMA

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, "150-200 civarında çalışanı olduğu söyleniyor. Ambulans ve itfaiye dışında kimseyi almıyorlar. Net bir bilgim yok. 3-4 yıl önce de patlama yaşandı. Aynı fabrikada oldu. Ölen olmamıştı. Patlamalar hala sürüyor. Olay yerine 300 metre mesafedeyim.

İlk baştaki kadar güçlü olmasa da patlamalar sürüyor. Tüm ekipler şu an burada. Hendek ilçesine 16 kilometre mesafede bir tesis" dedi.

"BOMBA DÜŞMÜŞ SANDIK"

Babaoğlu, "Çok güçlü bir patlamaydı. Telefonlarımız susmuyor. Tüm kentte duyuldu. Çevre illerde de duyuldu. Bomba düşmüş sandık. Şu an güvenlik tedbirleri alındı. Güvenlik çemberi kuruldu" diye konuştu.

3 BAKAN BÖLGEYE GİDİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sakarya'da havai fişek fabrikasında patlama meydana gelen bölgeye gidiyor.

VALİ'DEN İLK AÇIKLAMA

Sakarya Valisi Çetin Oktay Yıldırım yaptığı ilk açıklamada, "Fabrika etrafında tüm güvenlik tedbirleri alındı. Havai fişek fabrikası olduğu ve patlamalar devam ettiği için şu anda olaya müdahale edemiyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2020, 18:08
YORUM EKLE