Sayaçlar 3 ay okunmayacak

EPDK, coronavirüs salgını nedeniyle elektrik ve doğal gaz faturaları için yeni bir karar aldı. Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, alınan kararın beklentileri boşa çıkardığını söyledi

Sayaçlar 3 ay okunmayacak

CiddiGazete- Dün gündeme gelen uygulama, resmiyet kazandı. EPDK, coronavirüs salgını nedeniyle elektrik ve doğal gaz faturaları için yeni bir karar aldı. Buna göre, 3 ay süreyle elektrik ve doğal gaz faturaları için sayaç okuma yapılmayacak; abonelere geçmiş tüketim ortalamalarına göre fatura gönderilecek.

CORONASICALAR SİZİ!

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, elektrik ve doğalgaz faturalarına ortalama ücret tahakkut ettirilme kararına tepki gösterdi. Öztürk, sıkıntılı süreçte elektrik ve doğalgaz faturalarını devletin karşılamasını gerektiğini söyledi. Öztürk yaptığı sosyal medya paylaşımda, "Bir an vatandaşımız en azından elektrik ve doğalgaz faturalarından nefes alacak diye düşündüm. Haber içeriğini okuyunca EPDK ortalama tüketimden fatura göndereceğini gördüm. Allahtan korkmayıp, coronasıcalar sizi" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2020, 15:25
YORUM EKLE