Şehit üzerinden yolsuzluk iddiası

Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ı şikayet eden Ahmet Kabadayı'nın şehit polis Fethi Sekin için Baskil'de külliye yaptırmak için esnaftan binlerce lira topladığı ortaya çıktı

Şehit üzerinden yolsuzluk iddiası

CiddiGazete- Ahmet Kabadayı ismini kamuoyu, usta sanatçılar Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip  Erdoğan'a hakaret iddiası ile suç duyurusunda bulunmasıyla tanımıştı.

Kabadayı ayrıca, İzmir Adliyesi'ne yönelik PKK saldırısına kahramanca direnirken şehit düşen polis memuru Fethi Sekin için memleketi Elazığ Baskil'de bir külliye yaptırmak gerekçesiyle para toplamıştı. 1 Ocak 2019'da Fethi Sekin Külliyesi inşaatına başlanmıştı. Ancak birkaç ay sonra külliye inşaatına ara verildi.

BAŞKAN KABUL ETMEDİ

Külliyeyi "Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu" adıyla inşaa ettiren Kabadayı ilçe esnafına aldırdığı binlerce liralık malzemenin parasını ödemedi. İnşaatın son hali yürekleri sızlatırken, Baskil esnafı iki yıldır alacaklarının ödenmesini bekliyor.

Külliyede 2 yıldır bir çivi bile çakılmadığını söyleyen CHP'li vekil Gürsel Erol, "Bu külliyenin yapımı ile ilgili İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer, 6 milyon TL bütçe ayırmışlardı. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları çıkış yaptı. Yüzüne, gözüne bulaştırdı" dedi.

ŞEHİDİMİZİN ÜZERİNDEN YOLSUZLUK YAPILIR MI?

Mağdurlardan marketçi Serdar Omaç ise şunları söyledi:

"İnsanların duygularını istismar ederek herkesi çarpmışlar. Şehidimizin ismini kullanarak böyle bir yolsuzluk yapılır mı? Benim bin 85 liralık bir alacağım var. Bu yerine gitse gam yemem. İzmir Büyükşehir Belediyesi külliyenin yapımını üstleneceğini açıklamıştı. Ama bırakılmadı."

KEPÇELERİMİ ÇALIŞTIRDIM 65 BİN LİRA ÖDENMEDİ

Külliyenin hafriyat işlerini yapan ve 65 bin lira alacağı olduğunu belirten kepçe operatörü Hakan Altuğ şöyle konuştu: "İlçede bir yer verildi, kepçelerimi burada çalıştırdım. Sonra yeri değiştirdiler. Şehidimizin mezarının olduğu köyde külliyenin temeli için hafriyatını yaptım. 315 kamyon malzeme getirdim. Parası ödenmedi."

Kaynak: Sözcü

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2021, 09:34
YORUM EKLE