Sendika başkanı fabrikada silahla vuruldu

LASTİK-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan, Sakarya'nın Arifiye ilçesinde bulunan lastik fabrikasında silahlı saldırıya uğradı. Karacan ile birlikte iki kişi yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Abdullah Karacan, müdahaleye rağmen kurtarılamadı

CİDDİGAZETE

DİSK'e bağlı Lastik-İş Sendikası'nın Genel Başkanı Abdullah Karacan'a, Sakarya'nın Arifiye ilçesindeki Good Year fabrikasındaki sendika temsilciliğinde işçilerle görüşürken, iddiaya göre tartıştığı bir işçi belindeki tabancasını zorla alıp kurşun yağdırdı.

Ağır yaralanan Abdullah Karacan hastanede yaşamını yitirirken, yaralanan 2 sendikacı ise tedavi altına alındı. Olay saat 12.00 sıralarında, Arifiye ilçesinde bulunan Good Year lastik fabrikasının bahçesindeki sendika temsilciliğinde meydana geldi. Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan, fabrikanın bahçesindeki sendika temsilciliğine geldi.

ZANLI, KARACAN'IN SİLAHINI ALDI

Karacan burada fabrikada çalışan işçilerin sorunlarını dinledi. Bu sırada Sedat Uzunlar (33) isimli işçi de görüşmeye çağırıldı. İddiaya göre, fabrikada çalıştığı kısımdaki yeri değiştirilmek istenen Sedat Uzunlar, Abdullah Karacan ile görüştüğü sırada tartışmaya başladı.

Sedat Uzunlar, Abdullah Karacan'ın belinde bulunan tabancayı alarak ardı ardına ateşledi. Silah seslerini duyanlar polise ve 112 Acile haber verdi.

Bu sırada Sedat Uzunlar olay yerinden kaçtı. Abdullah Karacan ve yanında bulunan işyeri temsilcisi Osman Bayraktar ağır yaralanırken, Lastik İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mustafa Sipahi ise hafif yaralandı.

112 Acil ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yaralılar Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Abdullah Karacan kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Sedat Uzunlar ise ticari taksi ile kaçmak isterken polis ekipleri tarafından yakalandı. Zanlı Sedat Uzunlar gözaltına alınırken, olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 17:26
YORUM EKLE