Umrecilerin karantina süresi uzadı

Umre için gittikleri Suudi Arabistan'dan döndükten sonra Konya'daki iki KYK yurduna yerleştirilen ve 14 gün karantina süresi dolanlardan bazılarının dün yapılan coronavirüs testinin pozitif çıkması sonucu Bilim Kurulu kararıyla tahliye işlemi 1 hafta ertelendi

Umrecilerin karantina süresi uzadı

CiddiGazete- Sağlık Bakanlığı’nca coronavirüs tedbirleri kapsamında, umreden dönenlerin Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı yurtlara yerleştirilmesine karar verilmesiyle Konya’daki 2 yurda, 15 Mart’ta 2 bin 200 kişi getirildi. Havalimanında ve yurda yerleştirilirken sağlık kontrolünden geçirilenlerden evli çiftler dışında herkes, ayrı odalara alındı.

OTOBÜSLER GELDİ

14 günlük karantina süresi boyunca yaklaşık 500 polis, yurtta güvenlik önlemi alıp, bina içinde, katlarda ve çevrede nöbet tuttu. Karantina süresi dolanlardan ‘COVID-19’ testi negatif çıkanların, dün evlerine gönderilmesi planlandı. Önce il dışındakilerin tahliye edilmesi için dün yurt önüne otobüsler getirildi.

BİR HAFTA ERTELEME

Tahliye edilecek kişilere de 14 gün evde karantinada kalmaları için tebligat imzalatıldı. Ancak aralarında testi pozitif çıkanların da olması üzerine Bilim Kurulu kararıyla tahliye işlemlerinin 1 hafta ertelendiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 00:31
YORUM EKLE