CiddiGazete- Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Hasan Arat, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, seçilmesi durumunda Cüneyt Sezgin'in kurumsal ve finansal gelişimle ilgili sorumluluklar alacağını ifade etti.

Hasan Arat'ın paylaşımı şöyle:

Değerli Beşiktaşlılar,

Yönetimimizde yer alacak bir ismi bugün sizlerle paylaşmak istiyorum:

DR. M. CÜNEYT SEZGİN GARANTİ BBVA YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Finans dünyasının duayen isimlerinden, Garanti BBVA Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Cüneyt Sezgin yeni dönemde Beşiktaşımızın kurumsal ve finansal gelişimiyle ilgili önemli sorumluluklar üstlenecek. Beşiktaş Jimnastik Kulübü Divan Kurulu Üyesi olan Cüneyt Sezgin, Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti Üyesi olarak da görev yapıyor.

Beşiktaşımız için çıktığı bu yolda kendisine başarılar diliyorum.

Dr. Cüneyt Sezgin kimdir?

Ukrayna kâbustan uyandı Ukrayna kâbustan uyandı

Dr. M. Cüneyt Sezgin, 1961 yılında İstanbul'da doğdu. Kabataş Erkek Lisesi'nden mezun olduktan sonra, lisans eğitimini ODTÜ İşletme Bölümü'nde, yüksek lisansını Western Michigan Üniversitesi'nde, doktorasını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde tamamladı.

1989 yılından bu yana Beşiktaş Jimnastik Kulübü Kongre Üyesi, Ocak 2007'den bu yana Divan Kurulu Üyesi olan Sezgin, yerli ve yabancı bankalarda yatırım bankacılığı, risk yönetimi, teftiş, uyum ve iç kontrol başta olmak üzere birçok konuda üst düzey yönetici, yönetim kurulu ve denetim komitesi üyesi olarak çalıştı.

Başta "Futbolda Risk Yönetimi" olmak üzere spor endüstrisi üzerine yayınlanmış makaleleri bulunan Cüneyt Sezgin, Doğal Hayatı Koruma Derneği (WWF Türkiye), Öğretmen Akademisi Vakfı ve Finans Yöneticileri Vakfı yönetimlerinde görev yapıyor.

Editör: İbrahim KANBUR