CiddiGazete- CHP Milletvekilliği, Cumhuriyet Senato üyeliği ve İçişleri Bakanlığı görevlerinde bulunan Hasan Fehmi Güneş hayatını kaybetti

CHP Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili Engin Altay, "Partimizin değerlerinden önceki dönemler milletvekilimiz ve İçişleri Bakanlarımızdan kıymetli ağabeyimiz Hasan Fehmi Güneş'i kaybettik.

Ailesine, partimize ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun" derken, CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'da, "Hasan Fehmi Ağabeyin vefatına çok üzüldüm. Yürekli, yiğit bir siyasetçiydi. Faşizmin kanlı ve karanlık oyunlarını bozmak için yeri geldi hayatını ortaya koydu. Yaşamın hakkını verdi. Allah rahmet eylesin. Büyük ailemiz CHP'ye ve sevenlerine sabır diliyorum" ifadelerini kullandı.

Hasan Fehmi Güneş, İçişleri Bakanlığı görevindeyken şarkıcı Aynur Aydan'la ilişkisi ortaya çıkınca istifa etmek zorunda kalmıştı.

Güneş ayrıca, içinde Çorum olaylarını da tetikleyen isimlerden Hicabi Koçyiğit'in de bulunduğu bir grubu MİT üzerinden ülkücülerin yoğun olduğu bölgelere sızdırmış ve eylemlere çekilmeleri için hazırlanan kumpaslarda rol oynamıştı.