CiddiGazete- Lüks yaşamı ve eşinin evlilik yıldönümü hediyesi olarak uçak kiralamasıyla gündem olan sosyal medya kullanıcısı Dilan Polat ve kocası Engin Polat'ın başı kendilerinden haraç isteyenlerle dertte... Çift, sahibi oldukları güzellik merkezini arayarak tehditle 500 bin lira haraç istendiği gerekçesiyle soluğu savcılıkta aldı. Gözaltına alınan iki kişi serbest kaldı, iddiaya göre sonra yine tehdit etti.

Sabah'ın haberine göre sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla sürekli gündeme gelen sosyal medya kullanıcısı Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın (35) sahibi olduğu güzellik merkezini arayan bir kişi tehditle 500 bin lira haraç istedi.

SAVCILIĞA BAŞVURDULAR

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuran ikili, şikayette bulundu.

Kendilerini arayan kişinin H.İ.K olduğunu ve eski komşuları M.K.'nın onu yönlendirdiğini ileri sürdüler.

FETÖ Borsası operasyonu FETÖ Borsası operasyonu

GÖZALTINA ALINAN 2 KİŞİ SERBEST KALDI

Savcılığın talimatı üzerine polis ekipleri emniyette suç kayıtları bulunan H.İ.K. ve güzellik merkezlerini arayan telefonun sahibi E.K.'yı gözaltına aldı. Emniyette ifadeleri alınan her iki kişi de serbest kaldı.

YİNE TEHDİT ETTİ

H.İ.K., serbest kalmasının ardından güzellik merkezinin müdürü G.Y.'yi arayarak yeniden tehditle para istedi. Savcılığa yapılan ikinci başvurunun ardından H.İ.K., yeniden gözaltına alındı. M.K. ise arama yapılan adreslerde bulunamadı. Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye çıkarılan H.İ.K., adli kontrol kararıyla serbest kaldı. M.K'nın yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtildi.