CiddiGazete- İstanbul'da düzenlenen operasyonda, Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan uluslarası uyuşturucu baronu Hırvatistan Nenad Petrak, Üsküdar'da yakalandı. Operasyonun detaylarını İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya açıkladı.

Hırvatistan'da adam öldürme suçuna karıştığı gerekçesiyle Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan Nenan Pedrak'ın Türkiye'de olduğunun tespit edilmesi üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü inceleme başlattı.

Ekipler yaptıkları çalışmalarda, Güney Amerika'dan elde edilen uyuşturucuyu Avrupa'ya dağıtan Pedrak'ın Üsküdar'da olduğunu belirledi.

Özel harekat polislerinin de desteğiyle "Kartel-2" ismi verilen operasyonun ardından Pedrak yakalayarak gözaltına aldı. Operasyonun detaylarını İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından paylaştı.

Bakan Yerlikaya paylaşımında operasyonun detaylarını şöyle anlattı:

- Ülkemizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız.

- Güney Amerika'dan Avrupa'ya uyuşturucu sevkiyatı yapan ve Avrupa'da bu uyuşturucuyu dağıtan uluslararası uyuşturucu kartelinin elebaşı Nenad Petrak, Hırvatistan adli makamlarınca "kasten adam öldürme" suçundan Interpol tarafından kırmızı bülten ile uluslararası seviyede aranıyordu.

- Nenad Petrak, Hırvatistan Yolsuzluk ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi'nin (USKOK) raporuna göre dokuz kadar ülkede çok sayıda insanı kendi suç örgütüne bağlayan bir zehir taciri.

Pilotlara çifte alkol kontrolü Pilotlara çifte alkol kontrolü

- Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube, İstihbarat Şube, Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüklerimiz tarafından uluslararası takibe alınan Nenad Petrak'ın Üsküdar'da olduğu tespit edildi.

- Yakalanması için İstanbul Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nün desteğiyle hemen Kartel-2 operasyonu başlatıldı ve uluslararası zehir taciri yakalandı.

- Operasyonu düzenleyen kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Gözlerinden öpüyorum. Milletimizin duaları sizinle. Allah ayağınıza taş değdirmesin.

- Uyuşturucu tacirleriyle ve organize suç örgütleriyle mücadelemiz kararlılıkla artarak devam edecek.