CiddiGazete- FETÖ unsurlarının devlet kademelerine yerleştirildiği dönemde Milli Eğitim Bakanlığı yapan AKP'li Hüseyin Çelik, Cumhur İttifakı'na yönelik değerlendirmelerde bulundu. Serbestiyet'ten Hilal Köylü'ye konuşan Hüseyin Çelik, AKP programının çok iyi hazırlandığını belirterek "Ben iddia ediyorum: Bugün Ak Parti programı, dünyadaki en demokratik parti programlarından biridir. Bu program harfiyen uygulanırsa hiçbir derdimiz olmaz" dedi.

"AK PARTİ KENDİSİNİ MHP'YE MAHKUM ETMEMELİYDİ"

"Ben Ak Parti'nin Milliyetçi Hareket Partisi'yle iş birliği yapmasını bir cinnet hali olarak değerlendiriyorum. Bunun izahı olamaz" diyen Çelik, şöyle devam etti:

"Ak Parti Edirne'den Kars'a kadar bütün bölgelerden, her etnik unsurdan oy alan bir partiyken, Ak Parti etnisite üzerinden oy alan bir partiye kendisini mahkum etmemeliydi. Ben bunu defalarca söyledim. Bugün de söylüyorum, yarın da söyleyeceğim.

Ülkemizin güvenliği elbette önemlidir. Ama biz özgürlük ve güvenlik dengesini tüm demokratik ülkelerdeki gibi kurmak zorundayız. MHP ile olan ittifaktan dolayı ciddi bir oy kaybı olduğunu sağır sultan bile biliyor.

"TÜRKÇÜLÜK VE KÜRTÇÜLÜĞÜ BİR TUTTU"

Daha önce MKYK'da ve bulunduğum tüm kurullarda 'Ak Parti Türkçü siyasetle ortak olursa Kürtleri, Kürtçü siyasetle ortak olursa Türkleri kaybeder' dedim. Ben mesela Ak Parti'nin HDP ile de böyle bir adı konmamış koalisyona girmesini cinnet olarak değerlendiririm. Kürtçülük de Türkçülük de Ak Parti'nin kuruluş felsefesine aykırıdır. Fakat bugünkü manzara çok farklı."