CiddiGazete- Avrasya Araştırma'nın eski başkanı Kemal Özkiraz çok konuşulacak bir iddiada bulundu.

Özkiraz, siyasi partilerin anket şirketlerine kayıt dışı para vererek ısmarlama anket yaptırdığını söyledi.

"İYİ PARTİ BANA PARA TEKLİF ETTİ"

Kendisine de İyi Parti'den daha önce böyle bir teklif geldiğini belirten Kemal Özkiraz şu ifadeleri kullandı:

- İyi Parti bana böyle bir teklif yapmıştı. Hem de Ümit Dikbayır yapmıştı, Meral Akşener'in selamıyla.

- Ben bunu o dönem kabul etmedim hatta whatsApp mesajıyla reddetmeyi tercih ettim ki, yarın benim anketlerimde istemedikleri sonuçlar çıkarsa "Kemal Özkiraz bizden para istedi" diyemesinler diye.

"KILIÇDAROĞLU'NUN KAZANABİLECEK ADAY GÖZÜKMEMESİNİ İSTEDİLER"

- Ümit Dikbayır beni Sakarya'da yemeğe davet ederek çok da yüksek bir miktar aylık ödeme yapılacağını söyleyerek anketlerde İyi Parti'nin yüksek çıkartılmasını hatta ana muhalefet partisi gibi gözükmesini istedi.

Özgür Özel, Yılmaz Özdil'i kızdırdı Özgür Özel, Yılmaz Özdil'i kızdırdı

- İttifak açısından asıl problem şuydu ki; birinci istekleri Kemal Kılıçdaroğlu'nun asla kazanabilecek bir oy oranında gözükmemesiydi.

"KILIÇDAROĞLU AÇIKLAMAMA İZİN VERMEDİ"

Özkiraz, yaşanan olayın ardından CHP'nin eski genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu aradığını ancak Kılıçdaroğlu'nun söz konusu teklifin açıklanmasına izin vermediğini de iddia etti.

Kemal Özkiraz, "Ben o gün bunu Kemal Kılıçdaroğlu'na anlattım; ekran görüntüsünü gösterdim. Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bunu açıklamak için defalarca izin istememe rağmen ittifakın ruhuna zeval gelmemesi için izin vermedi, ben de açıklamadım" ifadelerini kullandı.

"ÇIRAY'IN PARTİ İLE ARASI AÇILDI"

Özkiraz, durumu o dönem İyi Parti'li olan Aytun Çıray'a da aktardığını ve buna karşı çıktığı için partiyle arasının açılmaya başladığını söyledi.

Editör: İbrahim KANBUR