CiddiGazete- 31 Mart'ta yaşanan hezimetin ardından 27 Nisan'da yeni genel başkanı seçecek olan İyi Parti'de şimdi de "kurultay filmi" vizyona girdi.

Genel başkan adaylarından Mehmet Tolga Akalın, delege listelerine erişimin engellendiğini öne sürerek, kurultayda sahte kimlikle oy kullanma girişimi olabileceğini iddia etti.

Dün İyi Parti Çanakkale Milletvekili ve Kurucular Kurulu Üyesi Rıdvan Uz'un delege listelerinde usulsüzlük tespit ettiklerini ve konuyu yargıya taşıyacaklarını duyurmasının ardından, benzer bir iddia da Mehmet Tolga Akalın'dan geldi.

Akalın, TV100'de katıldığı canlı yayında soruları cevapladı. Mehmet Tolga Akalan, kurultayda sahte kimlikle oy kullanılabileceğini iddia ederek şunları söyledi:

- Ben arkadaşlarla görüştüm. Ben o listeye ulaşamadım. İyi Parti'den istifa edip başka partiye geçmişsiniz, başka delege gelecekken, yeniden delege yazılmış ama T.C. kimlik numarası o kişiye ait değil.

- Buzdağının üstünü gördük. Sahte kimlik bastırılmak suretiyle oy kullandırmaya gidebilir. Arkadaşlarımız tespit etti, itiraz yaptık.

Erdoğan Yerlikaya'yı çağırdı mı? Erdoğan Yerlikaya'yı çağırdı mı?

- Seçim kurulunun gerekeni yapmasını bekliyoruz. Ben de dahil olmak üzere bazı delegelerin doğum tarihleri, baba isimleri vs. yanlış girilmiş.

- Buradaki sorun, örtülü operasyonu kapama işidir. Teknik aksaklık var demeye getirecekler.